Program antymalware dla Windows 8.1

Cześć,

szukam programu do Win8.1, który zabezpieczyłby system przed exploitami. Spróbowałem EMET5, jednak sprawia, że laptop się dużo dłużej uruchamia i muli na standardowych ustawieniach - nie, nie mam słabego sprzętowo laptopa.

Poszukuję zatem bezpłatnego zamiennika EMET, który nie będzie spowalniał aż tak komputera. Z tego co szukałem to EMET może mieć problem ze współpracą z pakietem McAfee, którego nie zamierzam się na razie pozbywać. Natknąłem się na Malwarebytes Anti-Exploit, jednak jeszcze nie zdążyłem przetestować. Być może używacie jakiś innych aplikacji do zabezpieczenia się przed exploitami? Podzielcie się z czego korzystacie i co polecacie - zwłaszcza jeśli dobrze współpracuje z McAfee i nie zwalnia pracy PC (uruchamiania)?

Jeszcze przy okazji pytanie: czy jest jakiś antimalware dla systemu 64 bit? Wszędzie instalki są przeznaczone z opisów do systemów 32bit-owych.

SpyShelter mało znany bardzo dobry rodzimy produkt

http://www.avlab.pl/spyshelter-firewall-92-wydany

http://www.avlab.pl/spyshelter-firewall-zaawansowana-ochrona

HitmanPro Alert

http://www.avlab.pl/hitmanproalert-3-ochroni-przed-exploitami-i-szpiegowaniem

SpyShelter wychodzi drogo za licencję programu, który wspiera system 64bit:( Szkoda, bo z tego co widzę to nawet dobre rozwiązanie. Ciekawy jest moduł testowy w HitmanPro, ale to niestabilna wersja programu, więc na razie go nie będę używał. 

Może jakieś inne propozycje do skanerów antimalware?

Należy pamiętać że licka jest typu life-time

Możesz zainstalować panda antivirus pro 2015. Jest na pół roku za darmo. Na stronie promocji klikasz w download, potem w proceed to checkout, w następnym oknie rejestrujesz się, potem logujesz się, a w następnym oknie klikasz w place order. http://prntscr.com/4tvuf2

 

A oto stronka do pobrania (dla win 8 też) http://www.topsoftbargains.com/product-category/giveaways/

 

Akurat ta Panda pobiera się w pliku do wypakowania, w którym po wypakowaniu, z pliku readme czyta się, że ta wersja na pół roku nie wymaga klucza.

Program lekki, nie zamula komputera, ani przeglądarek. Jest z tych, co to ustaw i zapomnij. mając konto, to masz codziennie jakieś płatne programy z promocji. Ta Panda jest czysta i działa wyśmienicie. Za pół roku będą następne…

Fix00ser, ten SpyShelter nie obciąża systemu tak jak EMET? 

 

Bogdan_G - nie pytałem o program typu internet security, ponieważ taki posiadam i nie zamierzam z niego rezygnować, tylko o sam antymalware.

Jak dla mnie SpyShelter zabiera bardzo mało zasobów procek/RAM

http://forum.safegroup.pl/spyshelter-premium-recenzja-t5060.html#p133012

Czasami warto wybrać wirtualizację jako formę zabezpieczenia systemu, dobrym przykładem jest Shadow Defender

https://safegroup.pl/wirtualizacja/shadow-defender-opis-programu-t1382.html

Ok, spróbuję z tym SpyShelterem bo widzę że sporo osób go chwali. 

Co do wirtualizacji to nie dla mnie, kiedyś próbowałem i mi przez to pliki nad którymi pracowałem się nie zapisały - bo się pewnie nie znałem na tym jak się obchodzić z wirtualizacją systemu i jak ustawić, ale przez to jestem zniechęcony do tego rozwiązania, bo nigdy nie wiadomo kiedy coś takiego może się powtórzyć:)