Program antyspyware z modułem rezydentnym

(Spam) #1

Poszukuję programu antyspyware, ale działającego "w tle", podobnie jak programy antywirusowe. Zastrzegam, że powinien być darmowy.

(Wiesio52) #2

Microsoft AntiSpyware Beta. Nie wiem czy jeszcze Microsoft pozwala na pobieranie tego programu, ale jest całkiem niezły. :stuck_out_tongue:

(Bary1986) #3

Wybierz sobie może coś Ci się spodoba

http://www.dobreprogramy.pl/index.php?dz=1&t=82

(aju) #4

Teraz :arrow: windows defender.

Polecam jeszcze spybota.

Ale WD jest bardzo dobrym produktem.

(Spam) #5

Kiedy właśnie w vortalu nie ma takich programów, o jakie mi chodzi.

A czy potrafi on skanować przez cały czas "w tle"? (wybacz aju pytanie, ale muszę się upewnić, bo w opisie na vortalu nie ma o tym ani słówka).

(aju) #6

Wiesz że sam nie wiem.

Niby w opisie nie ma nic, ale gdy go kiedyś miałem to wydaje mi się iż ładował się podczas startu systemu.

Ale warto go mieć na dysku i od czasu do czasu przeskanować system.

Zainstaluj w takim razie windows defender.

(Dlaforum) #7

To jest dobre na 60 dni.

Producent

Przykład

(Spam) #8

Miałem go do niedawna, ale ten program jest - jak dla mnie - po prostu zbyt wrażliwy. Czepia się byle błahostki...

BTW: Mam zainstalowany Ad-aware (wersja Personal), jestem z niego zadowolony, ale gdy skanuję system (ostatnio nawet codziennie), wykrywa mi jakieś spyware, najczęściech w cache'u przeglądarki (chyba chodzi o cache IE). Zaznaczę, że IE używam do otwierania następujących stron: Windows Update i Symantec Security Check. Nawet nie zmieniałem strony startowej. Skąd więc biorą się te śmieci?

(sdar) #9

Spbybot nie ma modułu rezydentnego w odniesieniu do spyware. Ma jedynie opcję monitorowania zmian w systemie.

Jeśli chodzi o Ad-aware to prawdopodobnie znajduje on tzw. tracking coockies, (sprawdź dokładnie w logu Ad-aware) które gromadzą się właśnie w cache'u (nie tylko IE) przy normalnym przeglądaniu stron. Nie jest to nic szczególnie szkodliwego ale Ad-aware to wyłapuje i oczywiście należy usuwać.