Program antyspyware z modułem rezydentnym

Poszukuję programu antyspyware, ale działającego “w tle”, podobnie jak programy antywirusowe. Zastrzegam, że powinien być darmowy.

Microsoft AntiSpyware Beta. Nie wiem czy jeszcze Microsoft pozwala na pobieranie tego programu, ale jest całkiem niezły. :stuck_out_tongue:

Wybierz sobie może coś Ci się spodoba

http://www.dobreprogramy.pl/index.php?dz=1&t=82

Teraz :arrow: windows defender.

Polecam jeszcze spybota.

Ale WD jest bardzo dobrym produktem.

Kiedy właśnie w vortalu nie ma takich programów, o jakie mi chodzi.

A czy potrafi on skanować przez cały czas “w tle”? (wybacz aju pytanie, ale muszę się upewnić, bo w opisie na vortalu nie ma o tym ani słówka).

Wiesz że sam nie wiem.

Niby w opisie nie ma nic, ale gdy go kiedyś miałem to wydaje mi się iż ładował się podczas startu systemu.

Ale warto go mieć na dysku i od czasu do czasu przeskanować system.

Zainstaluj w takim razie windows defender.

To jest dobre na 60 dni.

Producent

Przykład

Miałem go do niedawna, ale ten program jest - jak dla mnie - po prostu zbyt wrażliwy. Czepia się byle błahostki…

BTW: Mam zainstalowany Ad-aware (wersja Personal), jestem z niego zadowolony, ale gdy skanuję system (ostatnio nawet codziennie), wykrywa mi jakieś spyware, najczęściech w cache’u przeglądarki (chyba chodzi o cache IE). Zaznaczę, że IE używam do otwierania następujących stron: Windows Update i Symantec Security Check. Nawet nie zmieniałem strony startowej. Skąd więc biorą się te śmieci?

Spbybot nie ma modułu rezydentnego w odniesieniu do spyware. Ma jedynie opcję monitorowania zmian w systemie.

Jeśli chodzi o Ad-aware to prawdopodobnie znajduje on tzw. tracking coockies, (sprawdź dokładnie w logu Ad-aware) które gromadzą się właśnie w cache’u (nie tylko IE) przy normalnym przeglądaniu stron. Nie jest to nic szczególnie szkodliwego ale Ad-aware to wyłapuje i oczywiście należy usuwać.