Program antywirusowy zabezpieczający komputer - kupić, czy odnowić?

Witam, obecnie posiadam pakiet zabezpieczający Kaspersky Total Security 2 licencje, które kończą mi się. Rok temu brałem to na dwa kompy.
Teraz stoję przed wyborem, albo kupić znów Kaspersky z 2 licencjami, a nóż komuś z familii dam 2 licencję. A co do samego antywirusa byłem zadowolony z działania.
Czy lepiej kupić coś innego, może coś polecicie sprawdzonego?
Wymyśliłem sobie G DATA INTERNET SECURITY for ANDROID oraz Bitdefender Internet Security 2017

Co myślicie o tej trójce? Zostać przy sprawdzonym przeze mnie, czy może iść w nowe? (bo może są lepsze, a tego nie wiem).

W czerwcu 2017 kończy mi się licencja KIS 2017. Kasperskiego używam od 9 lat. Odnawiam licencję, bo program jest b.dobry i nigdy nie sprawiał problemów. KIS w rankingach jest od lat w czołówce…

PS. Dodatkowo ma ciekawy dodatek instalowany z KIS.
https://help.kaspersky.com/VPNWin/1.0/pl-PL/126993.htm

G Data Internet Security for Android dla PC? Jeśli już to pakiet GData IS lub Bitdefender IS.Bitdefender według testów skuteczniejszy.

Natomiast co do wersji to kup elektroniczną,nie dość że tanio to dostaniesz potwierdzenie zakupu oraz klucz do programu.

Wystarczy EMET. Żadnych innych AV.

Jeśli polecasz jakiś “EMET”(???) to napisz dlaczego.
Natus08 prosił o opinię dotyczącą TRZECH programów, które wymienił w swym poście…

Po co płacić za coś czego tak naprawdę nie potrzebujesz?

Dobrze, a czym się charakteryzuje EMET, że nie potrzebowałbym antywirusa? Nie chodzi mi o artykuły z internetu bo sam mogę przeczytać coś takiego. Chodzi mi o to żebyś TY mi to wyjaśnił swoimi słowami, jeśli już proponujesz takie rozwiązanie :slight_smile:

Specjaliści piszą: "Ale uwaga: EMET jest dodatkowym komponentem zabezpieczającym, który nie zastąpi ochrony antywirusowej! "

Tu wyczytałem co to jest EMET:

Może voxcordi opisze to lepiej własnymi słowami, jak został wezwany przez Ciebie do tablicy…

@natus08

Jak byłeś zadowolony z tego Kaspra i nie sprawiał problemów, to zostań przy nim. :slight_smile:

@natus08

Jak w swoim pierwszym poście polecam odnowienie licencji KIS…

Pzdr,

Gdata IS też jest dobry, zainstalowąłem u rodziców na kompie i wszystko śmiga, z nimi to gorzej niż z dziecmi, mama się wkręciła w konkursy w sieci i klika w co popadnie, teraz to chociaż jej av zablokuje syf, bo przy wcześniejszym antywirze to co chwila był telefon ze coś im się zablokowało i nie działa przeglądarka albo cos tam wyskakuje, zawsze możesz przetestować wersję 30dniową

A którą miałeś avirę? Darmową czy płatną? Bo darmowe wersje zazwyczaj nie moga równać sie z komercyjnymi programami. Zresztą nie rozumiem po co oszczędzać. Antywirusy nie kosztują przecież fortuny.

W końcu kupiłem znów Kaspersky, głównie zaważyło to, że dostałem zniżkę 50% na licencję. Chociaż zdziwiło mnie przy zmianie, że miałem nieaktualny program, bo instalowałem nowszą wersję. Czyli przez rok nie aktualizuje się program, prócz bazy?

Nic dziwnego, jeśli premiera nowej wersji zbiegła się w czasie z końcem licencji? Ja mam NiS od Symanteca i kojarzę, że też się nie zaktualizował w trakcie na wersję 2017 bodajże, tylko po odnowieniu licencji (sygnatury były aktualne non stop).

Tego pierwszego nie używałam, ale bierz g datę :slight_smile: Mam ją na kompie w domu, bo ojciec ma firmową licencję. Nie jest informatykiem, ale inżynierem i byle czego na kompach nie instaluje, więc ja mu ufam.

Twoja porada po 5-ciu miesiącach jest bezsensowna. Nawet nie chce ci się dokladnie przeczytać postów w tym temacie.

Natus08 w poście nr 13 z 2 kwietnia napisał wyraźnie: "W końcu kupiłem znów Kaspersky, głównie zaważyło to, że dostałem zniżkę 50% na licencję"

PS. Na marginesie: Doradzanie komuś jakiegoś programu, bo ufasz tatusiowi jest po prostu żałosne.

Tak samo żałosne, jak proponowanie go komuś, bo używa się go X lat…

Twoje argumenty są tak samo z dupy, jak jego, a najlepsze (a może najgorsze?) w tym wszystkim jest to, że soft od Kaspersky jest wart tyle samo - czyli nic. Kobyła, która NIE SPRAWDZA SIĘ W ŚRODOWISKU PRODUKCYJNYM, powodując same problemy. Możesz sobie tego używać w domu, bo polecił Ci tata, brat, wujek… Korzystanie z komputera w celach “domowych” jest zerowym miernikiem jakości czegokolwiek. Równie dobrze możesz nie mieć antywirusa wcale. Bo i po co?

Przeczytaj ze zrozumieniem. Nie proponuję KIS 2017 dlatego, że używam go 9 lat. Proponuję, bo uważam, że jest b.dobry, a w rankingach od lat jest w czołówce.

“Argumenty o kobyle” są “tak samo z dupy”, bo to tylko twoja jednostkowa opinia…

A co koledzy myślą o pakietach zabezpieczających?

Moim zdaniem są zbędne dla domowego użytkownika. Co przejdzie to i tak przejdzie.
Dobrze skonfigurowany firewall, trzymanie się zdrowego rozsądku, nie pobieranie z szemranych niepewnych źródeł i nie klikanie w pierwszy lepszy załącznik poczty.
Bardziej przydatna jest dobra regularna kopia zapasowa będąca offline poza zasięgiem ransomware.

2 polubienia