Program antywirusowy [ZABEZPIECZENIE]

Witam chciałem zapytać, czy będzie mi potrzebny program antywirusowy jesli tak to jaki ?? Aktualnie posiadam takie programy jak CCleaner, Wise Care 365, Malwarebytes Anti-Malware, AdwCleaner, Odkurzacz.

 

Z góry dziękuje, za wszelkie porady.

 

Pozdrawiam

Wystarczy darmowy np. Avg Free. Chyba że ufasz swoim obecnym “strażnikom”.

Comdo Internet Security Premium na przykład.

Windows bez dobrego antywirusa to jak drzwi bez zamka - będą zawsze otwarte (oczywiście otwarte dla wirusów).

 

Z mojej strony polecam Comdo Internet Security i/lub płatny Kaspersky.

Byłbym bardzo ostrożny z tym “i”

Mało doświadczony użytkownik może zrozumieć powyższą informację, że można/należy używać obu tych programów na raz.

 

Dla uściślenia dla mniej obeznanych: nigdy nie należy używać więcej niż jednego programu antywirusowego, czyli albo Comodo albo Kaspersky, nigdy oba razem (dotyczy to wszelkich innych kombinacji antywirusów)

Masz trochę racji i mało doświadczonemu użytkownikowi faktycznie lepiej poleca użycie albo jednego albo drugiego.

 

Ale z doświadczenia wiem że nie tak trudno te dwa ze sobą pogodzić.

Dopóki jeszcze używałem windowsa to przez kilka miałem zainstalowane równolegle Comodo IS oraz Kaspersky Antivirus i odpowiednio skonfigurowane nie kłóciły się a dopełniały.

A jeszcze wcześniej korzystałem z duetu ZoneAlarm + Kaspersky Antivirus.

 

Kwestia w odpowiednim ich skonfigurowaniu i trzeba pamiętać aby firewall był tylko jeden (np. ten w Comodo IS).

Lepiej im już nie mieszaj  :wink:

 

Co do ZoneAlarm + Kasperski (ale nie IS) to jest połączenie jak najbardziej prawidłowe dla każdego

ostatnio testuje 360 Total Security, posiada 5 siników skanujących min. bitdefender i avira oba trzeba włączyć.

http://www.dobreprogramy.pl/360-Total-Security,Program,Windows,53902.html

I to jest jedna z najlepszych metod, temat uważam za wyczerpany, aby uniknąć zbędnych dyskusji/otów/flame -> kłódka.

 

Autor, jeżeli ma coś do dodania to proszę o kontakt na PW.