Program antywirusowy [ZABEZPIECZENIE]

(Oxemen) #1

Witam chciałem zapytać, czy będzie mi potrzebny program antywirusowy jesli tak to jaki ?? Aktualnie posiadam takie programy jak CCleaner, Wise Care 365, Malwarebytes Anti-Malware, AdwCleaner, Odkurzacz.

Z góry dziękuje, za wszelkie porady.

Pozdrawiam

(Longhorn2009) #2

Wystarczy darmowy np. Avg Free. Chyba że ufasz swoim obecnym “strażnikom”.

(Giiixxxx6) #3

Comdo Internet Security Premium na przykład.

(scripter1) #4

Windows bez dobrego antywirusa to jak drzwi bez zamka - będą zawsze otwarte (oczywiście otwarte dla wirusów).

Z mojej strony polecam Comdo Internet Security i/lub płatny Kaspersky.

(Cedar) #5

Byłbym bardzo ostrożny z tym “i”

Mało doświadczony użytkownik może zrozumieć powyższą informację, że można/należy używać obu tych programów na raz.

Dla uściślenia dla mniej obeznanych: nigdy nie należy używać więcej niż jednego programu antywirusowego, czyli albo Comodo albo Kaspersky, nigdy oba razem (dotyczy to wszelkich innych kombinacji antywirusów)

(scripter1) #6

Masz trochę racji i mało doświadczonemu użytkownikowi faktycznie lepiej poleca użycie albo jednego albo drugiego.

Ale z doświadczenia wiem że nie tak trudno te dwa ze sobą pogodzić.

Dopóki jeszcze używałem windowsa to przez kilka miałem zainstalowane równolegle Comodo IS oraz Kaspersky Antivirus i odpowiednio skonfigurowane nie kłóciły się a dopełniały.

A jeszcze wcześniej korzystałem z duetu ZoneAlarm + Kaspersky Antivirus.

Kwestia w odpowiednim ich skonfigurowaniu i trzeba pamiętać aby firewall był tylko jeden (np. ten w Comodo IS).

(Cedar) #7

Lepiej im już nie mieszaj  :wink:

Co do ZoneAlarm + Kasperski (ale nie IS) to jest połączenie jak najbardziej prawidłowe dla każdego

(msb156) #8

ostatnio testuje 360 Total Security, posiada 5 siników skanujących min. bitdefender i avira oba trzeba włączyć.

http://www.dobreprogramy.pl/360-Total-Security,Program,Windows,53902.html

(Semtex) #9

I to jest jedna z najlepszych metod, temat uważam za wyczerpany, aby uniknąć zbędnych dyskusji/otów/flame -> kłódka.

Autor, jeżeli ma coś do dodania to proszę o kontakt na PW.