Program Antywirusowy

Od poczatku kiedy kupilem sobie laptopa, byl zainstalowany na nim program antywirusowy McAfee SecurityCenter. Poniewaz od czasu zakupu laptopa minely 2 miesiace to licencja na ten program antywirusowy wygasla juz. W zwiazku z tym komputer moj juz nie jest chroniony przed wirusami. Czy jest jakas metoda, ktora bez odnawiania licencji na ten program pozwoli go ponownie uruchomic ? A moze istnieje jakas wersja tego programu darmowa ? Jesli jednak nie, to jest jakis inny darmowy program antywirusowy dobry na wzor tego programu McAfee SecurityCenter - po polsku :?: Bardzo prosze o pomoc w tej sprawie.

Nie na tym forum :stuck_out_tongue:

AOL McAfee VirusScan Plus 7.2.147

http://www.dobreprogramy.pl/AOL-McAfee- … 12042.html

Z darmowych nie masz zbyt wielkiego wyboru w pakietach Internet Security.

Comodo:

http://www.dobreprogramy.pl/Comodo-Inte … 12952.html

Polecam darmowe programy : Panda Cloud Antivirus plus antyszpieg : IObit Security 360.

Zainstaluj sobie także: Comodo Time Machine - narzędzie do przywracania systemu, w przypadku infekcji złośliwym oprogramowaniem.

Pozdrawiam.

Wszystkie OTy - kosz.

skandyn ale po co mi tego az tyle na kompie ? :confused: teraz uzywalem jedynie McAfee i wystarczalo mi w zupelnosci bez innych dodatkowych badziew. Wystarczy mi cos jedno - ale dobre. Wiec ponaglam pytanie: czy te programy antywirusowe, ktore podalem w linkach w moim poprzednim poscie sa skuteczne ? i dzialac beda tak jak ten McAfee SecurityCenter :?: :?:

Ps. Niechce dziadostwem zapychac dysku :!:

Zainstaluj sobie tylko : Comodo Time Machine, najlepszy program na wszelakie MALWARE.

Używam wyłacznie tego programu, bardzo dobry protektor dysku twardego.

W razie jakiejkolwiek awarii, infekcji wirusami lub przypadkowym usunięciem ważnych plików, dokumentów itp - domyślasz się co trzeba zrobić.

Pozdrawiam.

PS.Poleciłem najlepsze programy

Piszesz to jako posiadacz “legendarnego” makafi? :smiley: (moim zdaniem to od czasu zastąpienia Nortona 2008 wersją 2009, makafi to nr 1 zamulaczy. Wersja obecna potrzebuje aż 10 procesów w taskmgr! i dużo ram i mocy CPU. W dodatku taka plama: Antywirus marki McAfee uszkodził 800 tysięcy komputerów )

Z mojej strony również głos na http://www.dobreprogramy.pl/Comodo-Inte … 12952.html

Antywirus+Firewall w jednym pakiecie. Lekki, niezamulający. Z wad, które stwierdziłem, to może trochę nadgorliwy. Często strzela ostrzeżeniami i fałszywymi alarmami.

Ale w kategorii programów darmowych ni ma wyboru, bo pozostałe renomowane darmówki ( AVG, Avast, Avira) to tylko antywiry. Z drugiej strony wbudowany windowsowy firewall w Viście i 7 rozsądnemu użytkownikowi powinien wystarczyć. W przypadku XP, to inna sprawa.

Ja też polecam comodo internet security można też zamiast całego CIS sam firewall i avasta lub avirę i jest się dobrze chroniony tylko nie zapominajmy o tym że najlepszym antywirusem jest rozum (pod warunkiem że działa poprawnie) jeżeli masz rozum jesteś użytkownik jeżeli nie jesteś użyszkodnik :smiley: wtedy nawet najlepszy Internet Security ni pomoże

Ale w opiniach tego programu Comodo czytam same negatywne zdania na jego temat. I ponoc zzera duzo pamiec ram i zawiesza kompa. Wiec widac jaki to badziew.

nie wiem gdzie takie coś czytałeś ale Comodo jest 100 razy lepsze niż McAfee ja po tym jak licencja mcafee na moim laptopie sie skonczyła nie mogłem wchodzić do internetu bo addony mcafee blokowały przeglądarki nawet po odinstalowaniu musiałem ręcznie usuwać resztki a nie długo potem formata musiałem. przy comodo ci się takie coś nie zdarzy i jeżeli chcesz za darmo mieć IS to CIS jest jedynym możesz też oddzielnie wszystko instalować to na to samo wyjdzie czy IS czy oddzielnie AV i FW bo IS to nic innego niż połączenie AV i FW w jednym instalatorze, jedyna różnica jest ta że będziesz miał 2 ikony w pasku zamiast 1. więc możesz Avasta ,Avire + dobry firewall lub CIS, jeżeli jednak się zdecydujesz wydać kase na IS kup kasperskiego lub nortona to chyba najlepsze pakiety z płatnych (jest ich więcej i dorównóją lub nawet prześcigają te 2 ale nie chce mi się ich wyliczać)

Polecam Ci Avire Free + Online Armor Free Firewall :slight_smile:

Największa skuteczność !