Program automatyzujący, połączenie Outlook z urządzeniem USB

Witam! Poszukuję aktualnie programu automatyzującego czynności. W skrócie akcja->reakcja->akcja. Chcę połączyć przychodzącą wiadomość e-mail w programie Outlook z włączeniem lampki USB, która wizualnie informowała by o wiadomości, a po odczytaniu by się wyłączała. Wiem że potrzebowałbym programu monitorującego pocztę, wiem też że sam Outlook pozwala na użycie skryptów przypisywanych do akcji. Ale nie wiem jak to zacząć. Macie pomysły? Pozdrawiam :slight_smile:

Outlook podpięty przez IMAP czy POP3?

Może to jakaś podpowiedź: https://www.instructables.com/id/New-E-mail-Notification-Light/
Swoją drogą, wydaje mi się, że widziałem gdzieś w sieci taki projekt na emaile, oraz mam wrażenie, że kiedyś na jakimś magazynie widziałem takie coś, że jak przychodził mail, to zapalało się światełko. Widać, że do zrealizowania :wink:

Hmmmm ciekawe :slight_smile: chociaż w tym wypadku to zaimprowizowana lampka z karty dźwiękowej :slight_smile: pomysł ciekawy, ale właśnie chodzi mi żeby stworzyć takie coś na magazynie, lampka albo na przewodzie, żeby postawić ją na monitorze.

Co do wcześniejszego postu: Outlook podpięty przez IMAP czy POP3? - Nie wiem, sprawdzę w pracy. W każdym razie komputer jest podłączony do sieci lokalnej/firmowej, ale ma dostęp do internetu.

W pytaniu o IMAP chodziło o to, że można wtedy myśleć o rozwiązaniu pomijającym samego Outlooka. No i czy to jest jedna skrzynka pocztowa, czy więcej. Wtedy można szukać gadżetu typu:

1 polubienie

Przy IMAPie wystarczy pierwsze lepsze Raspberry Pi i da się zrobić. https://gist.github.com/mrtazz/3741193 jest gotowy skrypt do sprawdzania maili + skrypt do włączania GPIO (też w pythonie), moduł przekaźnika i tyle :slight_smile:

Jak najbardziej by to trzeba było uprościć… Ja już myślałem bardziej o jakimś ‘smart socket’ i wysyłać (jak się da bez aplikacji, wyłuskać i puszczać curlem) on i off :wink:

No właśnie niby proste ale jednak nie… E -Mail notifier gotowy to koszt 20$, jednak ściagnęłem ich appk’e i nie do końca działa. W zasadzie działa z popularnymi hostingami (gmail, hotmail etc) a tutaj chodzi o pocztę i hosting prywatny. Jest pomysł i urządzenie. Mianowicie: Redukcja jack 3,5->usb (tak jest takie cudo i tanie), wysyłana wiadomość uruchamia dźwięk, co by można było przypisać urządzeniu usb. Fajnie ale taka lampka by się świeciła nie do momentu odczytania wiadomości, ale do momentu końca odtwarzanego dźwięku przychodzenia wiadomości. Jakieś inne pomysły?