Program AV zpracą w tle i okresowe skanowanie

Witam

Nie krzyczcie na mnie, ale proszę powiedzcie mi, czy jeśli AV z zaporą w pracy w tle sprawdza rootkity, to przy okresowym pełnym skanowaniu też powinno się sprawdzać rootkity.

Witaj.

Masz Avg IS-sprawdzać możesz,jeśli chcesz.Używaj czasem Malwarebytes Antimalware :smiley:

Aha-zaawansowane ustawienia AVG[pełne skanowanie]

-zaptaszkuj skanowanie antyrootkit,wtedy nie musisz już skanować,no chyba ,że czujesz taką chęć ,potrzebę. :slight_smile:

Jak słusznie zauważył “smerf45”, warto przeskanować okresowo “skanerem na żądanie”, wspomnianym tutaj MBM-em lub Emsisoftem. Oba są dobre, używam je na przemian, w jedną niedzielę jednym, w następną drugim, przy okazji co tygodniowych porządków. Pamiętać należy o aktualizacji “ręcznej” baz danych tych programów, przed skanowaniem. Pozdrowienia.

Mam KIS 2012 i w trakcie pracy w tle sprawdza on czy są rotkity. Poza tym dokonuję okresowych skanowań w poszukiwaniu luk i tzw. pelnego skanowania. Przy pelnym skanowaniu mogę wybrać opcję z wyszukiwaniem rotlkitów i bez wyszukiwania . Nie wiem czy ma sens uruchamianie wykrywania rotkitow skoro KIS robi to w tle.