Program Bankonet a bezpieczeństwo?

Witam,

Ostatnio natknąłem się na interesujący program - Bankonet . Chciałbym korzystać z niego przede wszystkim w celu informowania mnie o nowych wpłatach. Aby program mógł pobierać dla nas informacje z konta niezbędne jest podanie naszego loginu i hasła .

Czy tego typu programy są bezpieczne ? O czymś powinienem wiedzieć ? Jakie jest ryzyko ? To bardzo wygodna sprawa ale wydaje mi się iż może być niebezpieczna ?

Pozdrawiam.

Ja bym nie ufał takim programom. Nie wiadomo tak na prawdę, czy nie wysyła on żadnych informacji do producenta. Stronę można w łatwy sposób spreparować, więc na to nie należy zbytnio patrzeć. Chociaż na stronie mają tam jakieś wskazówki odnośnie bezpieczeństwa - sprawdzenie NIP-u, REGON-u, użycie programu TCPview na sprawdzenie ruchu, sprawdzenie telefonów (chociaż to jest najbardziej lipne zabezpieczenie - numery można podać do znajomych).

Jaki masz bank? Niektóre banki oferują coś w stylu powiadomienia o wpłatach, na przykład przez SMS, gdzieś się chyba też z e-mailem spotkałem.

Posiadam konto w mBank .

Wejdź tak:

Zaloguj się do banku przez internet :arrow: W kolumnie lewej, prawie na samym dole, Ustawienia i konfiguracja :arrow: Z menu wybierz Powiadomienia :arrow: w głównej części okna pojawią się dwie opcje, e-mail i SMS. Za SMS pobiera kasę z konta (20 gr od SMS), za e-maile za to nic nie płacisz.