Program .bat do zmiany zgodności

Witam wszystkich forumowiczów dobreprogramy.pl, jest to mój pierwszy temat na tej stronie.

 

Mam pewien problem, otóż muszę napisać brogram *.bat który otworzy wybrany plik (wpisany na sztywno w programie) z zgodnością systemu windows xp.

Jak narazie napisałem program, który otwiera dany plik:

 

@echo off

To polecenie na stałe wprowadza uruchamianie wybranej aplikacji w trybie zgodności z xp sp3
reg.exe Add "HKLM\Software\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\AppCompatFlags\Layers" /v "C:\Program Files\MyApp\Test.exe" /d "WINXPSP3"

Dziękuję

Byłbym baaardzo wdzięczny gdybyś mógł co z grubsza opisać co robią poszczególne elementy?

 

Reg.exe?

Add “ścieżka”?

/v"ścieżka"?

reg.exe  to edytor rejestru.

add ścieżka to klucz który modyfikujesz.

/v wartość dla wskazanego klucza (tu ścieżka do aplikacji)

/d dane dla wskazanego klucza (tu poziom kompatybilności)

 

Dopuszczalne wartości kompatybilności to:

WIN95 - Windows 95
WIN98 - Windows 98
WIN4SP5 - Windows NT 4.0 SP5
WIN2000 - Windows 2000
WINXPSP2 - Windows XP SP2
WINXPSP3 - Windows XP SP3
VISTARTM - Vista
VISTASP1 - Vista SP1
VISTASP2 - Vista SP2
WIN7RTM - Windows 7 
WINSRV03SP1 - Windows Server 2003 SP1
WINSRV08SP1 - Windows Server 2008 SP1

:smiley: Dziękuję!

Bardzo proszę o pomoc w dopisaniu kodu, który automatycznie zaznaczy na stałe checkbox z właściwości pliku Mario.exe -  “Uruchom ten program jako administrator” (zanim dokona zmiany zgodności!)

Zamień “WINXPSP3” na “WINXPSP3 RUNASADMIN”

Już zmieniłem.

Problem  jest taki, że gdy ręcznie zmieniam we właściwościach i zaznaczam pole “Uruchom ten program jako administrator” i następnie zmieniam zgodność przez moją aplikację to wszystko śmiga jak należy.

Lecz gdy chce to zrobić razem (w aplikacji) poprzez zmianę na “WINXPSP3 RUNASADMIN” wyskakuje mi powiadomienie o odmowie dostępu (zupełnie tak samo jak by nic nie zmieniło)

 

 

Uruchom skrypt jako administrator.