Program blokujący możliwość instalacji i deinstalacji

Witam was, jak wiadomo wielkimi krokami zbliżają się w wakacje, dla osoby takiej jak ja, jest to czas który poświęcam całkowicie na pracę sezonową. Wyjeżdżam z domu na początku lipca i wracam jakoś we wrześniu, ale do rzeczy chodzi o to, że zawsze podczas mojej nieobecności moja siostra, która naturalnie korzysta z mojego komputera, zawszę mi coś w nim naszkodzi, i bardzo często są to poważne usterki -.- w potem jest “co zrobiłaś??” i standardowa odpowiedź “nic, to samo tak” -.^

Mam już tego dość, naprawy są zazwyczaj pracochłonne i tutaj zwracam się do was drodzy specjaliści :slight_smile: Prosiłbym, żeby ktoś aby ktoś podał mi nazwę programu, który by kompletnie blokował możliwość instalacji i deinstalacji a także kompletnie zablokowałby możliwość pobierania czegokolwiek z internetu, filtrowanie treści stron mnie nie interesuje. Prosiłbym o wskazanie jakiegoś programu, który byłby w miarę prosty w obsłudze, i najlepiej darmowy (ew. może być płatny). Chciałbym, żeby cała blokada oparta byłaby na haśle, mianowicie wyjeżdżam wpisuje hasło i blokada na w/w rzeczy jest aktywna, wracam ponownie wpisuje hasło i komputer działa w normalnym trybie.

Czytałem trochę na temat takich programów na gooogle, lecz prawie każde opierały się na filtrowaniu stron, a mi na tym kompletnie nie zależy, chodzi i to co napisałem wyżej. Było by mi bardzo miło gdyby, ktoś z was specjalistów podał mi nazwę takiego programu :slight_smile: I prosiłbym o nie podawanie mi sposobów na typu załóż konto dla siostry, załóż hasło na biosa i inne porady po których powrót do stanu poprzedniego byłby pracochłonny (dla osoby która nie jest biegła w informatyce), chodzi mi o prosty program oparty na haśle, który blokuje możliwość instalacji i deinstalacji (moja siostra potrafiła odinstalować sterowniki do chipsetu itp.) oraz co jest również istotne, kompletnie by zablokował możliwość pobierania plików z neta.

Z góry wam szczerze dziękuje, pomagając mi umacniacie mnie w i tak bardzo dobrej opinii o tym forum i przede wszytskim jego użytkownikach :slight_smile: i zaoszczędzicie mi czasu i pieniędzy na naprawy.

Stwórz 2 konto GOŚCIA na kompie i po problemie, a swoje weź na hasło

Na koncie GOŚCIA możesz dać rożne blokady co może robić a czego nie

To nie takie proste, nie słyszałem o programie, który blokuje “wszystko” - to nie tak działa to w informatyce. Jeśli chcesz zablokować treści internetowe, to ściągnij sobie jakiś Internet Security, np Comodo, w zaporze ustaw programy takie jak iexplorer.exe i firefox,exe, lub odpowiednie przeglądarki, które niebędą mogły się łaczyć wogóle z internetem. Wyłączyć sprzętowo obsługę pamieci masowych USB, tutaj należy uważać by nie wyłączyć sobie myszki bądź klawiatury USB. zablokować w rejestrze dostęp do menedżera zadań, bądź do panelu sterownia. I to wystarczy. Ewentualnie odłączyć napęd DVD/CD fizycznię, bądź w menedżerze urządzeń. Istnieje także dział programów ale z nim trzeba ostrożnie. http://www.dobreprogramy.pl/Pakiety-narzedziowe,Kategoria,Windows,24.html