Program blokujący otwieranie przeglądarki przez aplikacje

Szukam programu blokującego lub dającego wybór, co zrobić, gdy inny program próbuje otworzyć przeglądarkę. Dzieję się to dość często przy instalacji lub deinstalacji aplikacji. Jakiś bloker behawioralny, czy HIPS? Jeśli dobrze pamiętam, to np. ThreatFire o takim zachowaniu informował, ale niestety nie miał opcji, żeby zablokować otwarcie strony/przeglądarki bez zabijania procesu. Może ktoś wie, czy da się go ustawić w ten sposób. Wiem, że jest już nie rozwijany, ale nadal działa.

Przypuszczam, że darmowa wersja COMODO (w ustawieniach Defense+ ?), której używam ma taką możliwość, ale nie jestem w stanie jej wyłowić w gąszczu ustawień. Może ktoś to rozgryzł. Nie chodzi mi o ustawianie reguł dla każdego możliwego programu, ale jednej reguły dla domyślnej przeglądarki (u mnie Pale Moon), czy każdej innej (czasem programy otwierają IE mimo, że nie jest domyślną), najlepiej z notyfikacją dającą wybór - pozwól otworzyć przeglądarkę/blokuj (bez zabijania procesu). A jeśli nie COMODO, to która zapora to ma.

Ostatecznie może też być rozszerzenie dla Firefoksa i jemu podobnych (a informacyjnie też dla innych przeglądarek).

Pozdrawiam