Program: ctrl-c & ctrl-v i za każdym razem co innego

Witajcie serdecznie.

Jest mi potrzebny program/aplikacja cokolwiek - swoją drogą ciekawe czy ktoś wymyślił taki CUD!

A więc mamy przykładowe zdanie:

“Ale fajnie jest na tym forum dobre programy”

Kopiujemy zaznaczając:

ctrl-c ‘Ale’

ctrl-c ‘fajnie’

ctrl-c ‘jest na’

ctrl-c ‘forum dobre programy’

Czyli w jednym zdaniu użyliśmy cztery razy opcji kopiuj przez zaznaczenie.

Chciałbym aby teraz powstało to zdanie gdy cztery razy uzyje kombinacji ctrl-v !

Czyli ctrl-v ctrl-v ctrl-v ctrl-v i otrzymuje nie ostatnie skopiowane slowo ‘forum dobre programy’ - a cale zdanie “Ale fajnie jest na tym forum dobre programy”

Będę bardzo wdzięczny za takie cudactwo. Swoją drogą z 10minut wpisywałem w Google i nadal nie wiem jak to nazwać…

Pozdrawiam i wierze że kogoś jeszcze to zainteresuje i razem rozwiążemy ten problem…

Mam Winde 7 64bit - jezeli to moze w czyms pomoc.

A na drugim kompie XPka.

Hmm… Ciekawy pomysł. Spróbuję coś znaleźć lub napisać jutro. Nie powinno być to trudne.

No właśnie z pozoru niby proste, ale jak się człowiek dłużej zastanowi to faktycznie chyba takiego czegoś po prostu nie ma.

Pomysł dałem, niech ktoś z forum zrobi aplikację i wchodzimy w spółę :slight_smile:

Pozdrawiam i czekam niecierpliwie na kogoś komu uda się rozwiązać tą zagadkę…

No właśnie zamierzam napisać. :wink:

Teraz jestem zajęty, ale za kilka godzin przysiądę i będzie. Mam już wszystko w głowie, wystarczy przelać na kod.

Możesz napisać jakiś programik czy rozszerzenie pulpitu, to nie zaszkodzi. Zawsze to fajnie przewietrzyć trochę szare komórki :slight_smile: Ale jakby ci się jednak nie chciało, to może wystarczy że typerek , przeszuka internet/google pod katem multischowka (multiclipboard) albo rozszerzenie schowka (windows clipboard extension/enchancement). Powstało tego multum, większość darmowe, więc prawie na pewno coś odpowiedniego się znajdzie.

Panowie znalazłem jakieś szemrane programy które albo maja dziwne koncowki albo nie chca sie zainstalować.

Takze jakby ktos napisal taki po polsku a najlepiej forumowicz Vifon :slight_smile: To będę zadowolony, myślę zresztą że nie ja jeden :slight_smile:

Pozdrawiam będę zaglądał :slight_smile:

No dobra, chyba działa. Jakby były problemy lub jakby czegoś brakowało, to pisz.

Podstawowe rzeczy możesz ustawić w pliku ini. Domyślnie czyścisz schowek kombinacją Ctrl+Alt+Shift+V.

Link do pobrania. Polecam się na przyszłość. :wink:

Kolego Vifon - ale mam problem bo wyświetla mi komunikat.

"An older instance of this script is already running. Replace it with this instance?

Note: To avoid this message, see #SingleInstance in the help file."

Co by to było?

A tak w ogole to dziwne troche bo po tym komunikacie tez dziala - ale nie tak jak powinno.

Po prostu sumuje skopiowane rzeczy…

Twoja aplikacja robi tak:

TO FORUM JEST BARDZO PRZYDATNE.

ctrl-c TO FORUM - wklejam i mam “TO FORUM” ale jak skopiuje jeszcze ‘PRZYDATNE’ to ctrl-v i otrzymuje ‘TO FORUM PRZYDATNE’ zamiast ‘TO FORUM’ i ‘PRZYDATNE’

Pozdrawiam

O ■■■■■■■! Właśnie się zorientowałem, że źle zrozumiałem co miał robić program. Da się zrobić. Akurat kompiluje mi się jądro, to napiszę to na drugim komputerze. :wink:

Ta wiadomość to ostrzeżenie, że uruchamiasz program gdy on już działa. Zapomniałem to wyłączyć.

Dodane 21.02.2011 (Pn) 21:55

W sumie to to chyba było nawet prostsze. xD Pomysł całkiem ciekawy. Gdyby nie to, że już korzystam z innego systemu zarządzania schowkiem (też mojej roboty), to może nawet bym się skusił.

Link. Mam nadzieję, że tym razem obejdzie się bez faili.

Kolego Vifon - niestety nie działa…Nie ma kolejnosci, tzn jak kopiuje najpierw coś to powinno byc to pierwsze do wklejenia - drugie skopiowane slowo - drugie do wklejenia…Jak jest to za trudne dla Ciebie to daj spokój, szkoda Twojego wysiłku, aczkolwiek takie programu nigdzie nie widziałem a często muszę formularze wypisać więc takie coś by mi zagrało.

Pozdrawiam Cię :slight_smile:

O rany, ja jestem jakiś ułomny chyba. ZNOWU źle zrozumiałem założenia! Jak wrócę do domu, to odwrócę kolejność i powinno być dobrze. Sorry.

Dodane 22.02.2011 (Wt) 17:17

Chyba się udało. Do trzech razy sztuka.

Link. Poprzednie wersje zostawię, może komuś się przydadzą.

Mam dwie uwagi: Przy wklejaniu jest małe opóźnienie, żeby system zdążył zmienić schowek - możesz je modyfikować w pliku config.ini (w sumie to wszystko co z niego zostało). To samo było w poprzedniej wersji, ale zapomniałem napisać. Druga sprawa to to, że może się wydawać, że za pierwszym wklejeniem nic się nie dzieje. Jest wtedy wklejany stan schowka sprzed startu programu. Jeśli był pusty - nic się nie stanie.

Oj staryy sorry nie bylo mnie kilka dni dopiero teraz ściągnałem - wszystko jest SUPER, tylko taka mała sprawa :slight_smile: Bo po ‘jednej serii’ wklejania usuwa się pamięć i trzeba od nowa skopiować kolejność…Sorry że tak męczę :slight_smile:

Pozdrawiam i jak znajdziesz chwilkę to zrób tak aby miało pamięć aż do skasowania :slight_smile:

Cieszę się, że działa.

Co do poprawek:

Ma wklejać “cyklicznie”, tak? I gdy coś skopiujemy, ma wstawić na końcu listy czy za tekstem, który ostatnio wklejaliśmy? Mam nadzieję, że zrozumiesz o co mi chodzi.

Szczerze nie rozumiem o co Ci chodzi :wink: Myślę że szybciej Ty zrozumiesz o co chodzi mi :wink:

Mam pięć pól do których musze wkleić identyczne dane.

Wyobraź sobie że jest tabelka:

| FORUM | DOBRE PROGRAMY | TO | SUPER | PRZYDATNA STRONA |

| FORUM | DOBRE PROGRAMY | TO | SUPER | PRZYDATNA STRONA |

| FORUM | DOBRE PROGRAMY | TO | SUPER | PRZYDATNA STRONA |

| FORUM | DOBRE PROGRAMY | | | |

Wykonałem 5skopiowań. I teraz klikam myszką w pierwsze pole i wklejam pierwsze skopiowanie FORUM pozniej DOBRE PROGRAMY i to samo na dole klikam w pole i wklejam FORUM pozniej DOBRE PROGRAMY. Teraz jest tak ale tylko w odniesieniu do pierwszej linijki :slight_smile: A żeby drugą pod spodem wkleić, musze z powrotem kopiować co jest prawie tak czasochłonne jak wpisywanie ręczne :slight_smile:

Pozdrawiam mam nadzieję że jasno się wyraziłem :slight_smile:

I gotowe. Pisz w razie problemów.

Link.

Wszystko śmiga pięknie. Dzięki wielkie :slight_smile: