Program dla dźwięku 3D

Witam

Zains. stery dla mojej karty dźwiękowej Audigy LS pod Vistą Ultimate x64 ale działają tylko 2 głośniki przednie i subwoofer a posiadam Creative 5.1

W XP zawsze ins. program z płytki którą dostałem do karty muzycznej ale gdy ten sam program chce zains pod vistą to wywala jakiś błąd i sie nie da go zains. :confused:

Posuzkuje jakiś program by wszystkie 5 głośników były aktywne, jakieś propozycje?

Pozdrawiam

większość odtwarzaczy sobie poradzi ale trzeba wgrać odpowiednią wtyczkę, przykładowo jak to zrobić w foobar:

http://forum.purepc.pl/Oprogramowanie-f … 63498.html

A włączyłeś 5.1 w Creative Audio Control Panel ?

Ja polecam WinAmp 5.551

A skąd ową wtyczke pobrać do winampa najnowszego bądź wmp?

Właśnie nie włączyłem bo nie chce mi sie ten program zains. Wiesz rmk_99 skąd go pobraqc dla visty x64?

w winamp’ie:

Wchodzisz w ustawienia, zakładka plugins wybierz output >Direct Sound output zaznacz Allow hardware acceleration

i dźwięk 5.1 powinien być.

Wyjściowe>direct sound>zezwalaj na akceleracje sprzętową - tak?

Jesli tak, to mam tak ustawione a i tak graja tylko 2 glosniki i subwoofer :confused:

a w ogóle odtwarza ci dźwięk w systemie 5.1 przykładowo gdy puszczasz dowolny film DVD z systemem dźwięku 5.1, może masz coś nie tak ze sterownikami

zobacz jeszcze to:

viewtopic.php?f=2&t=236384&st=0&sk=t&sd=a&start=0

SOGA:

A pobrałeś nowe driver-y ze strony producenta ? czy wgrałeś te z CD ? Proste jeżeli masz najnowsze stery to Creative Audio Control Panel musi chodzić a jeżeli masz te z CD to się nie dziw że nie działa.

devil33 - nie, nie odtwarza - działają tylko dwa przednie głośnki i subwoofer.

rmk_99 - vista sama mi ściągła drivery, ale działają tylko tak jak mówie: działają tylko dwa przednie głośnki i subwoofer.

Te z CD nie wgrywałem bo odrazu przed instalacją wywala jakiś błąd.

A ja wam mówię że dopóki się nie przestawi w opcjach Windows-owych z 2.1 na 5.1 żaden program nie będzie odtwarzać dźwięku w 5.1.

O matko tak trudno ? znaleźć najnowsze drivery ? I nie rozumiem w jaki sposób chciałeś odpalić program Creative Audio Control Panel skoro korzystasz z Windows-owych driverów.

http://pl.europe.creative.com > POMOC > Sound Blaster > Jeśli Państwa produkt nie jest wymieniony powyżej, proszę kliknij tutaj. > Audigy > Audigy LS Digital Audio >

Pobierasz Najnowszy Sterownik + Creative ALchemy (aby mieć efekty EAX i tryb 3D w grach)

jeżeli użyje się sterowników zamieszczonych na płycie która była dołączona do karty dźwiękowej także jest możliwość uzyskania dźwięku 5.1 lecz per trzeba sprawdzic ustawienia w steroenikach bo tak jak pisze RMK_99 zdarza się że system 5.1 nie jest włączony

devil33:

Tylko SOGA napisał do mnie na PM że korzysta z Windows-owych driverów i nie może zainstalować tych z płyty ( pewnie na CD są stare driver-y dla XP ). Więc każdy kto by choć troszkę wysilił głowę to by wpadł na pomysł zassania nowych sterów z netu.

Tak, te z płytki są dla XPka.

Stery Vista sama ściągła skoro grają 2 głośniki z subwooferem, bo odrazu po zains. Audogy LS w ogóle nie działała… Teraz cały czas chodziło mi o program ktory uruchomi wszystkie 5 - w ustawieniach Visty mam ustawione na 5.1 i gdy tam daje testuj to działają wszystkie…

Z stronki Creativa ściągnąć tylko te: Creative ALchemy 1.25.10?

Czy coś jeszcze? Może te stery też? Creative Sound Blaster Audigy Value/SE/LS and Sound Blaster Live! 24-bit Windows Vista Driver 1.04.0065?

Dodane 09.04.2009 (Cz) 12:05

Zains. to:

Creative Sound Blaster Audigy Value/SE/LS and Sound Blaster Live! 24-bit Windows Vista Driver 1.04.0065

i to:

Creative ALchemy

W winampie jak w i wmp posutawianych na głośniki Creativa w systemowych ustawieniach również 5.1 wciąż grają tylko 2 głośniki i subwoofer :confused:

W testach w Vista wysztkie 5 ‘daje głos’ a przy mp3 nic…

W tym Alchemy jest tylko opcja do dodania gier by tam był dźwięk 3D i nic więcej…?

Bo tak jak pisałem ALchemy jest do gier i czasami do niektórych programów. Jeżeli masz ustawione 5.1 to powinno grać a więc:

  1. może masz automatyczne wyciszanie kanałów, sprawdź w ustawieniach systemowych.

  2. może w ustawieniach kodeków masz ustawione na dekodowanie w 2.1.

  3. spróbuj jeszcze innych driverów modowanych np: YouPAX lub KX Project

  4. a może po prostu taki urok Visty niektórzy ludzie nie mogą za chiny jasne włączyć 5.1

Pamiętaj że oryginalne drivery i KX Project nie są rozwijane czyli nici z nowych driverów rozwijane są tylko YouPAX dla kart Audigy 1

A jak zapytasz się o drivery to ja ci już odpowiem google ! nie gryzie. Ja prawię nigdy nie zadaje pytań na forach bo wszystko znajduje dzięki Google.pl

  1. Czy możesz podać dokładnie o które miejsce Ci chodzi? Bo w ustawieniach wszystko sprawdzałem na różne sposoby ale o wyciszeniu kanałów nic nie znalazłem… :roll:

  2. Mam 5.1 - nawet jak miałem 2.1 to było to samo ale kodeki z ktorych korzystam to ffdshow ktory dziala tylko jak otweiram *.avi

  3. W KX-Project pisze ze nie znaleziono kompatybilnego urządzenia…

  4. Heh, może… Ale to by było bez sensu…

To moze pomozesz poszuakc mi odp. na moje :x ?

Aha, skąd ściagnac creative control panel skoro nie było tego w driverach ani w tym alchemy ktore sciaglem z creative.pl?

Creative Control Panel jest w driverach lokalizacja C:\Program Files (x86)\Creative\AudioCS .

Koło zegara na pasku masz ikonę głośnika > Urządzenia do odtwarzania > Głośniki > Poziomy i tu sprawdzasz czy wszystkie kanały są włączone.

Nie stety w tym folderze nic takiego nie mam… Może w driverach dla Sound Blaster X-Fi Music coś takiego jest ale u mnie najwidoczniej nie… :confused:

Są włączone wszystkie…

…a cały czas grają tylko 2 głośniki z subwooferem :\

Musi być albo skrót w Menu Start albo poszukaj folderu Creative w Program Files lub Program Files (X86) lub przeszukaj partycję C: ja miałem kiedyś SB Audigy 4 i był Control Panel.