Program do 3d- Architektura krajobrazu


(Janekkoscielny) #1

Witam, chciałbym się Was poradzić w sprawie wyboru programu to tworzenia wizualizacji projektów parków, ogrodów i obiektów małej architektury (ławki, lampy, altany itp.)

Ze względu na brak doświadczenia szukam czegoś prostego w obsłudze i aby można było uzyskać ładną wizualizację (oczywiście w miarę możliwości).

Zastanawiałem się nad Autodesk Maya ale oglądając tutoriale zauważyłem, że obszar roboczy nie jest zbyt duży (czy można go zwiększyć?) oraz Sketchup Jak z dostępnością modeli roślin (nie chodzi mi tu o rozróżnienie na gatunki, po prostu czy są dostępne rośliny czy trzeba we własnym zakresie stworzyć model)?. Który z tych programów polecilibyście studentowi? A może Macie jakieś inne propozycje?

Dziękuję serdecznie za pomoc.

PS. oczywiście chodzi mi tu o niekomercyjne wykorzystanie.


(sadaj72) #2

Może blender #-o

Wszystko co jest w .obj jest dostępne wszędzie, niezależnie od programu, choć materiały będziesz musiał stworzyć we własnym zakresie, bo gotowce są na ogół tworzone z myślą o 3dmaxie z vrayem.


(Janekkoscielny) #3

Dziękuję bardzo sadaj72 , jutro zmierzę się z tym programem :slight_smile: Macie może jeszcze jakieś propozycje?

Pozdrawiam!


(Ijon Tichy) #4

http://www.dobreprogramy.pl/Bryce


(pstrowsky) #5

Obejrzyj sobie Projekt koncepcyjny skateparku w Białymstoku. Zrobiona w Blenderze. Może łatwo nie jest ale na pewno się da wygenerować profesjonalną wizualizację. Importuje pliki z Maxa, wspomniane OBJ i parę innych formatów. W większości przypadków trzeba je oteksturować. Co do własnej roślinności, to masa tutoriali jest na YT przykładowo http://www.youtube.com/watch?v=G3pFpjblGZw+http://www.youtube.com/watch?v=ZgShKdJoRVI&feature=relmfu+http://www.youtube.com/watch?v=-j2p2NTfXtc&feature=relmfu.

P.S Blender można wykorzystywać komercyjnie bez ograniczeń.


(system) #6

Miałam ten program na studiach… Do tej pory nie bardzo wiem jak się go obsługuję


(Urszula Switala) #7

Sketchup nadaje się do to tworzenia bardzo prostych i typowych projektów, zaokrąglenia i nieszablonowe rozwiązania niezbyt tu wychodzą. chyba blender rzeczywiście może być najlepszy :slight_smile:


(pstrowsky) #8

Niestety ale każdego programu trzeba się nauczyć :slight_smile: Do Blendera jest cała masa samouczków i tutoriali w internecie więc da się jeśli tylko się chce. Proponuję po prostu wymyślić jakiś prosty projekt i zacząć go robić.