Program do analizy dysków oraz błąd na dysku

Na moim laptopie z windows 10 robiłem sobie defragmentacje dysku programem “Wincontig”, który wcześniej przeprowadził mi sprawdzanie dysku. Podczas tego sprawdzania wykrył mi na błąd na dysku i nie wiem co jest tego powodem, ale mnie to zaniepokoiło.

CrystalDiskInfo -  wersje portable

Zainstalowałem sobie program CrystalDiskInfo i tutaj na tym screenie widać jego wynik. Czy jest wszystko dobrze ? Może ktoś ocenić i mi napisać co i jak ?

Zmień ustawienia (Funkcje, Advanced Feature, Wartość Raw i ustaw 10 [DEC]) pokaż  okno z programu wszystkie parametry

Zobacz teraz na mojego screena:

Dysk jest OK

Uruchom wiersz poleceń jako admin (w menu start w Uruchom wpisz cmd.exe i OK), wpisz chkdsk c: /f kliknij Enter, wpisz T i zatwierdź enterem, uruchom ponownie komputer.

Tylko proszę napisz mi co to mi da co napisałeś ?

CHKDSK

Zrobiłem tak jak napisałeś i po ponownym uruchomieniu komputera zauważyłem w programie CrystalDiskInfo, że temperatura dysku wzrosła i pokazuje teraz 45 stopni. Dlaczego ?

Dysk przez chkdsk był obciążony,sprawdz podczas normalnej pracy systemu,powinno być OK

Wysoka temperatura dysku pow 50C swiadczy o uszkodzonym łożysku,lub zanieczyszczenia wewnątrz komputera

Podczas normalnej pracy systemu tzn. co masz na myśli ? teraz mi pokazuje 46 stopni nie wiadomo dlaczego.

 bez obciążenia systemu

Czy da się wrócić do tego jak było przed tem ? żeby było znów 41 stopni ? i dlaczego temperatura mi wzrosła z 41 do 51 stopni ?

teraz idzie w dol temperatura dysku:

 

Hej,

Normalnym jest to, że w czasie mocnego obciążenia dysku, temperatura rośnie. Szczególnie gdy mamy do czynienia z dyskiem umieszczonym w laptopie. Tutaj dysk oprócz swojego ciepła może otrzymywać ciepło od innych komponentów na płycie głównej - mostka płyty głównej czy bliskości położenia procesora. Bardzo dużo zależy od samej konstrukcji laptopa, ale nie napisałeś co to dokładnie za model.

Pozdrawiam,

Dimatheus ja mam laptopa Lenovo G550 . Mam nadzieje, że jest ok z moim dyskiem ? bo wciąż jeszcze się tego nie dowiedziałem tutaj. I mam nadzieje, że nie psuje mi się dysk ?

Hej,

Z Twoim dyskiem od strony sprzętowej jest wszystko ok - potwierdzają to wyniki z CrystalDiskInfo. Jeśli wykonałeś też chckdsk i poprawił on błędy logiczne na partycjach, to wszystko powinno już być ok i program systemowy nie powinien zgłaszać już problemów z dyskiem.

Pozdrawiam,

Dziękuje ślicznie Wam za pomoc.