Program do automatycznego wypełniania pdf/jpg?

Cześć.
Szukam podpowiedzi jak rozwiązać jeden problem…
Mam tabele xls z kilkoma tysiącami rekordów, każdy to wartości XXX YYY ZZZ.
Potrzebuje wkleić te wartości w edytowalnego pdf lub w jpg w określone miejsca określone rekordy z tabeli. Kazy wiersz jeden plik, i zapisać nazywajc też jednym z pól w tabeli.

Czy ktoś wie czym to zrobić automatycznię?

dziękuje

Jeżeli wartości mają być podmieniane w PDF, to musi to być PDF przygotowany tak aby zawierał pola formularza. Resztę łatwo zrobić za pomocą javascript i biblioteki pdf-lib.

Jeżeli ten PDF nie ma pól formularza, to możesz taki utworzyć - How To Make Free PDF Forms With LibreOffice Draw (no chyba że masz Adobe Acrobat, to tam już jest wypas)

Przykład użycia biblioteki na PDF’ie:

Co do pliku Excela, wyeksportuj go do formatu CSV a potem za pomocą biblioteki csv-parser - npm w pętli linijka za linijką uruchamiaj wcześniej przygotowaną procedurę korzystającą z `pdf-lib’.

Trochę wysiłku, żeby złożyć to w działający kod, ale na pewno warto. Zadowolenie gwarantowane.

hmm, ciekawe podejscie ale żebym ja jeszcze pamiętał jak pisać takie rzeczy…lub miał czas sobie przypomnieć…

o gotowym rozwiązaniu nikt nie słyszał?

Podejście z polami formularza jest mimo wszystko najłatwiejsze i najbardziej pewne. Możesz zmieniać tekst w PDF nie korzystając z pól formularza ale to często generuje rozjechany tekst w PDF - Find and replace with on PDF file from command line - Ask Ubuntu

Możesz skorzystać z API dla programistów w serwisie online takim jak Search Text and Replace Text in PDF - HiPDF i z pomocą prostej pętli po CSV wygenerować co trzeba.

Nie znam gotowego rozwiązania, możesz komuś zlecić wykonanie takiego skryptu. Myślę, że zamknie się w rozsądniej cenie. W sumie cały research jest w tym wątku. Zamiast Javascript można użyć Pythona z odpowiednią biblioteką do PDF’ów czy innego języka zgodnie z tym co lubi programista.

Ok miało być prosto :wink: więc…

Jeżeli się uprzesz to zrobisz to za pomocą korespondencji seryjnej korzystając jedynie z Word i Excel Jak używać funkcji korespondencji seryjnej w programie Word do tworzenia i drukowania listów seryjnych, które używają danych z arkusza programu Excel

Taka różnica że musisz ze swojego PDF’a przygotować plik/szablon Worda. Może pomóc pdf to docx - Szukaj w Google

Ten temat został automatycznie zamknięty 90 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.