Program do automatycznych aktualizacji programow i sterow

Witam szukam takiego programu do automatycznego sprawdzania czy sa nowsze wersje programow zainstalowanych na komputerze i sterownikow do urzadzen

wiem ze cos takiego istnieje ale nie pamietam nazwy

viewtopic.php?f=3&t=229957

Secunia nie wykryje ci wszystkich programów zainstalowanych na komputerze tylko jakieś około 15-30%. Aktualizacji sterowników również nie.

Owszem. Istnieje coś takiego… pod Linuxem

dla Debiana apt-get / apt-update

w openSuSE jest YaST

w Mandrivie jest Drake…

… ewentualnie SMART :smiley:

Tam się uruchamia Menadżera pakietów, jeden klik i ci się wszystko aktualizuje. Ewentualnie można z konsoli wydać 1 polecenie - działa tak samo. Dla windowsa jeszcze czegoś tak wygodnego nie spotkałem.

otóż jest taki program! moi drodzy i nie chodzi mi tutaj o nic nie warty updatestar

zowie to sie SUMo

używam go od pół roku i dziwię,się, że mało kto go zna.

znajduje aktualizacje wszystkich programów w domyślnych lokalizacjach z instalatorów i z dodatkowych wskazanych ręcznie (np programy bez instalatorów a nowe wersje udostępniane tylko w archiwach zip)

olbrzymią wadą programu jest to, iż uważa bety za aktualizacje i podświetla programy aktualne i stabilne jako już nie aktualne np. firefox 2.x i beta 3.x, tak samo z operą 9.27 i 9.5 beta

Nie sprawdza aktualizacji komponentów systemowych.

Do programów Secunia Personal Software Inspector lub UpdateStar, a do sterów Driver Magician.

O innych programach nie słyszałem 8) (teraz przetestuję SUMo)

Ja widziałem takie coś - FileHippo.com Update Checker. Od razu mówię, że nie wiem czy to skuteczne, wiem tylko, że takie coś jest.