Program do BackUp'u

Witam.

 

Poszukuję dosyć specyficznego programu do robienia backupu partycji lub całego dysku. Zależy mi na tym, aby program backupował mi wszystko na płytę CD i żebym na innym komputerze mógł odzyskać dysk/partycję bez zewnętrznych programów. Po prostu bootuję płytę CD a ona automatycznie przywraca mi zapisany na nośniku dysk. Wiem że taki program istnieje bo kiedyś już go widziałem, niestety nie jestem w stanie go nigdzie teraz znaleźć.

 

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi :wink: Pozdrawiam

Jeżeli chodzi o partycję systemową to może być problem - kwestia sprzętu i sterowników - pewnie skończy się bluescreenem. Pozostaje też kwestia legalności takiej operacji.

Z tego co pamiętam to Paragon tworzy bootowalne cd/dvd… co prawda nie automatycznie - trzeba wskazać plik z kopią.

Jaki to System jak dużą jest partycja bo możesz mieć problem z ilością CD dysków :slight_smile:

Nero BackItUp! - kiedyś używałem zrzucał na kilka płyt DVD cały dysk, po czym w chwili potrzeby odtworzenia na nowym dysku startowało się z napędu, z pierwszą płytą i grzecznie prosił o wymianę na następną. Obecnie z tego co czytam, a nie używam program ten stał się “kobylasty” i lepiej użyć AOMEI Backupper - używam, ale do zrzutu na dysk zewnętrzny, do pliku image’owego partycji. Na szczęście nie miałem jeszcze potrzeby odtworzenia z backupu tak zrobionego.