Program do blokowania instalacji toolbar-ów

Program do blokowania instalacji toolbar-ów. Zna ktoś?

Nie tak dawno zainstalowałem ze strony producenta GOM Player i w trakcie instalacji nie było mowy o instalacji toolbaru AVG, który jak zwykle zmienił ustawienia Chrome i usunął “wznowienie poprzedniej sesji” przez co utraciłem karty.

Oczywiscie wywaliłem z systemu tego toolabara, przeciściłem rejestr itd. ale to nie przywroci ustawien przeglądarki i nie przywroci kart, trzeba szukac w historii.

co do instalacji toolbara, to można go wyłączyć (pominąć) w kroku następnym po wyborze typu instalacji (komponentów programu). więc nie zwalałbym winy na instalator gomplayer co na pośpieszną (bezmyślną) instalację, czyli ciągłe klepanie ‘next’ bez czytania tego co jest napisane.

Jedyna skuteczna metoda to ta o której pisze kolega powyżej - czytać i patrzeć a nie tylko klikać next > next.

http://traxter-online.net/jak-instalowa … -systemie/

http://www.dobreprogramy.pl/FadeMind/Ni … 32989.html

Może kiedyś ktoś zbierze do kupy wszystkie informacje i zrobi jakąś apke do tego, mogło by to wyglądać np tak: aplikacja tworzy puste foldery dla ASK/Babylon/AVGtoolbar/Delta itd itp, w miejscach gdzie te “dodatki” domyślnie się instalują, a folderom nadać atrybuty - brak uprawnień dla nikogo do zapisu/ tylko do odczytu i ukryty, być może takie rozwiązanie dało by rade.

Mylisz się, robiłem aktualizacje starej wersji i zaręczam Ci, że u mnie tej informacji nie było (instalacja z poziomu samego programu)

Nie masz prawa tak mówić, ja zawsze sprawdzam co instaluje (zawsze wybieram zaawansowane opcje) by podejrzeć… więc stwierdzenie NEXT, NEXT jest naprawde z Twojej strony czysta złośliwością…

Mylisz się.

Wczoraj aktualizowałem ten program i była tak informacja - odznaczyłem to czego nie potrzebuje i w systemie mam czysto. Nie wmawiaj (nie pierwszy raz zresztą), że jesteś nieomylny bo tak nie jest.

Proszę bardzo:

image_id: 5948

Cedar - już wiem … To gdzie ty masz to okienko ja miałem “pusto” (czyli białe okno) - prawdopodobnie zablokowane przez program AdMuncher ;))) Bez “spinki” proszę…

No to przy okazji widzisz jaki to jest “wspaniały” program (zawzięcie polecany przez jednego forumowicza, nie pamiętam teraz jego nicka, szukać nie będę)

Prawdopodobnie - NIE, gdyż sam korzystam z tego programu i z ciekawości sprawdziłem jak wygląda instalacja GOM :

Przechwytywanie.PNG

AdMuncher nigdy się nie wtrąca/ł w proces instalacji - bo działa na zasadzie proxy sieciowego - filtruje ruch, a to co jest na screenie to jest część składowa instalatora więc nie ma opcji aby coś (np hosts) zablokowało jej poprawne wyświetlanie.

Łukash , Być może, że nie jest tak jak piszesz. Zainstalowałem sobie dla testu na systemie wirtualnym ten AVG Toolbar i ponownie uruchomiłem instalator programu GOM Player. Nie pojawiła się już opcja instalacji AVG a programu TuneUp. Być może instalator sprawdza w czasie instalacji czy AVG jest zainstalowane, po stwierdzeniu jego obecności pobiera z serwera następny komponent do zainstalowania. Szkoda, że w czasie instalacji nie wyłączyłem połączenia internetowego, ciekawe co by się wtedy stało.

W Twoim przypadku AdMuncher nie zablokował pobierania danych o AVG, natomiast w przypadku, który opisał djzon mogło to być zablokowane np. z powodu innej konfiguracji programu AdMuncher.

Sytuacja jest tego typu że z instalatora wypakowują się do tempów pliki exe/ ini/ xml , jeden z tych plików prawdopodobnie jest odpowiedzialny za sprawdzanie czy są obecne dodatki ponieważ jest produkowany plik addonscheck.xml. Na próbę wyłączyłem kartę sieciową na czas instalacji i nie został mi zaproponowany żaden z dodatków , po next poszło do wyboru ścieżki, nie sądzę aby treść była pobierana i w locie wrzucana jakoś w instalator w wersji html - bo tylko w ten sposób mogło by dojść do wycięcia treści, tylko te opcje są w instalatorze i w plikach konfiguracyjnych/być może stan jest sprawdzany po IP. Do innego folderu w temp wypakowuje się również parę dll-ek - jedna z nich to downloader OpenCandy …

Plik ini ma w sobie to :

Co do AdMunchera dalej twierdzę że on nie ma tu nic do rzeczy, ponieważ taki filtr musiał by być nadany ręcznie i pod konkretną nazwę exe, na domyślnych zaawansowanych ustawieniach filtrów instalatory nie są filtrowane, a filtruje się po nazwie programu.

Mogę się oczywiście mylić , ale jestem userem AdMunchera od lat i po prostu pierwszy raz słyszę i widzę coś takiego ;).

djzon , mogłyby potwierdzić bądź zaprzeczyć - przeprowadzić instalację raz jeszcze w ten sam sposób czyli doprowadzić do instalacji paska AVG a następnie musiałby pokazać log AdMunchera bo tam jest wszystko - co jaki filtr wycioł :wink:

Łukash - napisałem prawdopodobnie czyli nie byłem do końca pewny czy napewno.

Ciekawe czemu ESET 6 nie wykrył próby instalacji toolbar (być może by zablkował) , kiedyś tak było…

Poza tym AdMuncher może blokować reklamy i inne dodatki np. w aplikacjach GG, IPLA ale czy w instalatorze ?hmmm ? Może tak a może nie… zależy od konfiguracji lub ustawień AdM ?

Jasne, ja rozumiem - nie twierdzę że Ty twierdzisz :wink:

Domyślnie filtrowane jest na porcie 80 -TCP/ruch http. Options > Filter tagets > Recent programs - masz listę niedawno użytych aplikacji > zaznaczasz program > Filter = filtrowanie konkretnej aplikacji - zdaję mi się że jedynie w ten sposób dodana aplikacja - po imieniu, (np setup.exe, gomplayerensetup) mogła by być w jakimś sensie blokowana. Może to był bug w tym kombinowanym instalatorze ?..Ogólnie aby się nie naciąć ponownie najlepiej -> szukać wersji “portable” ;), osobiście korzystam z takich wersji jeżeli są dostępne.

W instalatorze - prawie 100% jestem pewien że nie - bo u mnie nie zablokowało…ale to tylko “prawie”, niewykluczone i możliwe :wink:

AdMunchera kliknij prawym myszki > Disable filtering > puść instalacje GOM jeszcze raz > zobacz co się dzieje…