Program do blokowania komputera

witam , poszukuję programu który zablokuje komputer , tzn jeśli ja będę korzystał z komputera , włącze programik który zablokuje wszystkie funkcje windows (włącznie z wylogowywaniem) i będzie go można odblokować po wpisaniu hasła

ps. przepraszam że troche "pokręciłem " ale śpiesze się

Stwórz konto z hasłem i nikt nie będzie miał dostępu. :slight_smile:

no ale chodzi o to że wtedy inna osoba będzie mogła się zalogować a ja tego nie chce

po stworzeniu hasła kliknij na win+l

chyba o to chodzi? poza tobą i administratorem(czyli prawdopodobnie tobą) nikt się nie zaloguje.

nie znam żadnego takiego programu, ale myśle że morzesz założyć hasło w BIOSie :slight_smile: wchodzisz w bios [del] przy włączaniu komputera, tworzenie hasła będzie w 1 z głónych zakładek. Zapisujesz i restartujesz kompa, jeżeli nie było monitu o hasło to w którejś z zakładek będziesz miał “chceck password” i zmień z setup na system.

Pewnie niezupełnie o to Ci chodzi, ale istnieje wygaszacz “Don’t Touch My Computer” , który trzeba wiedzieć, jak wyłączyć, a w dodatku jest zabawny (jest tam nawet aluzja do “Brudnego Harry’ego”). Na wszelki wypadek daję link:

http://www.kinodomowe.idg.pl/ftp/1577/D … 201.1.html

Ma jeszcze kontynuację, ale tej nie wypróbowywałam:

http://209.85.135.104/translate_c?hl=pl … 2Bdownload%26hl%3Dpl%26lr%3D

Blokada dostępu

Wykorzystując systemowy mechanizm zabezpieczania bazy danych kont użytkowników Windows XP, możemy w dość prosty sposób znacznie ograniczyć łatwość korzystania z naszego komputera innym osobom. Potrzebna nam będzie jedynie dyskietka i standardowo implementowane w Windows XP polecenie syskey.

Z menu Start wybieramy Uruchom i wpisujemy polecenie

syskey

W oknie informacyjnym, które się pojawi, upewniamy się, że opcja Szyfrowanie włączone jest aktywna i klikamy przycisk Aktualizuj.

W oknie Klucz uruchomienia zaznaczamy (o ile nie jest aktywna) opcję Hasło generowane systemowo, a następnie zaznaczamy opcję Przechowaj kluczuruchomienia na dyskietce (rys. 2). Przed kliknięciem OK upewnijmy się, że w stacji dyskietek znajduje się czysta dyskietka. Następnie zgodnie z zaleceniem restartujemy system, wyjmując jednocześnie zapisaną już dyskietkę ze stacji.

Co nam to dało? Od tej pory, kiedy będziemy ponownie uruchamiać system, będzie on żądał włożenia dyskietki z kluczem uruchomienia, zanim udostępni w ogóle ekran logowania. Tym samym otrzymujemy dodatkowy poziom zabezpieczenia komputera. Pamiętajmy jednak także o tym, że dyskietka to nośnik dość wadliwy, a jej utrata uniemożliwi dostęp do komputera nawet uprawnionym użytkownikom. Dlatego tę sztuczkę potraktujmy raczej jako ciekawostkę. Ewentualnie, zamiast blokować komputer dyskietką, możemy się zdecydować na ochronę bazy danych kont dodatkowym hasłem. Hasło to ustawiamy we wspomnianym wyżej oknie

iwa nike ,

Rejestrując się na niniejszym forum zobowiązałeś się przestrzegać jego regulaminu. Niestety, w tym momencie łamiesz go nie tytułując poprawnie tematu. Proszę więc zapoznać się w pierwszej kolejności z całym regulaminem forum, a następnie używając przycisku zmien.gif

W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika oraz mogą zostać wyciągnięte konsekwencje w postaci ostrzeżenia.