Program do blokowania pobierania z komputera plików

Czy jest jakis program do blokowania pobierania z komputera plików? ? ?

na przykładzie: (np.)

Mam laptop i w nim zdjęcia i jest on ogólnie dostępny a nie chciałbym ażeby ktoś pobrał zdjęcia z tego laptopa

ale możliwość otwarcia ich i zobaczenia na tym laptopie jak najbardziej ma być dostępna.

#-o jaki program??

Coś w rodzaju blokada pobierania danych.

Może zapora osobista.Ja 2 lata temu używałem ZoneAlarm, który nigdy mnie nie zawiódł.Polecam

Czegoś tu nie rozumiem #-o .

Ty chcesz zablokować możliwość wysyłania plików np. zdjęć przez internet.

Czy może raczej zablokować całkowicie, tak żeby nie można było dodatkowo niczego skopiować na pen drive lub cd.

tak dokłądnie o to mi chodzi zablokować żęby nie można było zgrac na pen drive cd i tak dalej. :slight_smile:

i jak? nikt mi nie odpowie na to pytanie? ? ?

Sprawa nie wygląda różowo, dlatego więc nie otrzymujesz żadnej odpowiedzi.

Poszperałem w internecie i nic konkretnego znaleźć nie można.

Nawet jakbyś coś znalazł, czym można ustawić zaawansowane prawa dostępu (tak jak Linuksie), to są takie dystrybucje Live-Cd które nic sobie z tego nie robią i można wszystko czytać z dysku.

Ba można zapisywać w takich miejscach na woluminie systemowym gdzie nawet Windows by ci na to nie pozwolił :o .

Z szyfrowaniem folderów, czy plików nie miałem do czynienia (XP Home Edition).

Więc nie chcę się wypowiadać.

Jedyne co mi przychodzi do głowy, to w biosie wyłączyć napędy, usb oraz ewentualnie kartę sieciową.

Mysz i klawiatura musiałyby być podłączone pod PS/2.

Następnie założyć hasło do biosu, ale takie rozwiązanie na dłuższą metę może być uciążliwe.

da sie zrobić ale roboty będziesz miał co niemiara na początek

Uprawnienia w Windows XP cz 1

Uprawnienia w Windows XP cz 2