Program do cięcia obrazków

Witam,

szukam programu który automatycznie pociołby obrazek na cześci (np. po 128x128) i zapisał do plików.

Jest taki??

Polecam:

FastStone Photo Resizer :

:arrow: http://www.faststone.org/

Czytałeś ?

Nie chodzi o zmianę rozmiaru

BTW.

Wszystkie OT zostały skasowane

Nie powiem Ci czy istnieje program zajmujący sie cięciem obrazów na części (bo pewnie i tego nie wiedzą najstarsi górale).

Jednak myślę, że z powodzeniem możesz tę czynność wykonać np. w FotoSzopie lub w GIMPie.

Nie znam PSa na tyle aby Ci pomóc, ale wiem, że ma on narzędzie do cięcia layoutów, więc na pewno spełniłby twoje oczekiwania.

Jeśli nie masz FotoSzopy, to równie dobrze możesz to zrobić w GIMPie w bardzo prosty sposób:

Ustawiasz prowadnice w miejscach których chcesz dokonać pocięcia obrazu na części (prowadnice możesz dodawać i ustawiać ręcznie lub wybrać z menu: Obraz > Prowadnice > Nowa prowadnica).

Po ustawieniu prowadnic w odpowiednich miejscach wchodzisz w menu: Obraz > Przekształcenie > Gilotynowanie.

Obraz zostaje pocięty i każdy fragment zostaje otwarty jako nowy plik. Pozostaje już tylko zapisać w odpowiednim miejscu na dysku.

Dziękuję za uwagę :slight_smile:


DL

Taka opcja jest w programie Photo filtre, a dokładniej we wtyczce do ciecia obrazków, którą możesz pobrać ze strony producenta. Jeśli chodzi o ciecie obrazków na kawałki(slice’y) o różnych rozmiarach to najlepszy jest według mnie Adobe Macromedia Fireworks teraz jest już wersja CS3, ale to już kosztowne oprogramowanie.