Program do cofania lub lub przyśpieszania dźwieku w filmie


(Van_Helsing) #1

Dźwięk jest o 5 sekund spuźniony. Muszę je cofnąć bez utraty jakości (znacznie). Na wadze może ostatecznie przybrać bo i tak po przyklejeniu napisów końcowych (które są oddzielnie a chce je w filmie) i tak będzie miał film koło 400 MB


(Frankfurterium) #2

Jeżeli dopuszczasz plik w kontenerze MKV, w MKVmegre z pakietu MKVtoolnix możesz ustawić delay. Szybko (kilka-kilkanaście sekund) bez rekompresji audio ani wideo.


(Laciu1) #3

Ściągnij to: http://www.videohelp.com/download/eac3t … fBMGQbPLhq

Rozpakuj go sobie na dysk C.

Do tego folderu z programem eac3to skopiuj sobie ten plik audio, który chcesz przesunąć, i nazwij go input.

Uruchom wiersz linii poleceń: Menu Start -> Wszystkie programy -> Akcesoria -> Wiersz polecenia albo po prostu w Menu Start na dole, jeśli masz Windows 7, jest Wyszukaj programy i pliki i tam wpisz cmd.

Po uruchomieniu wiersza poleceń wpisz cd i po spacji wpisz ścieżkę do folderu z tym programem, czyli np. cd C:\eac3to24

Kiedy już uda ci się przejść do tego folderu, wpisz eac3to.exe input.mp3 output.mp3 -5000, przy czym jako rozszerzenie podaj takie, jakie ma oryginalny plik, ten, który wyeksportowałeś z filmu, czyli np. mp3, ac3, dts itd.

Program zacznie robić swoje i jak skończy, to w folderze z tym programem będziesz miał przesunięte audio output.

Jeśli dalej nie będzie pasować, to możesz powtórzyć operację. Żeby przesunąć do przodu wystarczy wpisać eac3to.exe input.mp3 output.mp3 +5000 po uprzednim dostaniu się do folderu z programem.


(SMDOBPRO) #4

To znowu ja od VD. :slight_smile: .W Virtual Dub byłaby to być może bułka z masłem (choć nie zawsze tak bywa np jesli ta “nierówność” w trakcie filmu zmienia się w czasie).

Ale jesliu jest stała to pikś ,zakładka audio>Interleawing tak jak tu http://vd-video-help.aq.pl/7_zamiana_au … audio.html okno na dole,zobacz że wpisuję opóźnienie),

to opóźnienie możesz ustawić w tym oknie,a następnie odtworzyć kawełek czy dobrze i ewentualnie jeśli jeszcze nie bardzo poprawić w razie potrzeby.Jest też drugi “myk” opcja do dokładniejszego wglądu jak byś chciał (audio ma być najlepiej jako wav do tych operacji i chyba tylko) masz tu http://vd-video-help.aq.pl/audiodip/p-audiodisplay.html wrzuciłem to teraz specjalnie dla ciebie :smiley: tam samo gdzie jest powyższe lecz nie jest podpięte pod menu.Ustawienia w tym oknie maja wpływ na to Interleaving,zresztą napisałem to na końcu.