Program do czyszczenia ramu

Wygrzebałem dziś z piwnicy archaicznego kompa. Ma z 15 lat i 256 mb ramu. Po paru godzinach działania zaczyna strasznie zmulać, nawet jesli włączona jest tylko sama przeglądarka. Szukam jakiegoś dobrego free programiku, który dzięki przeczyszczeniu Ramu pozwoliłby mi mojego archaika troszkę odświeżyć po kilkugodzinnej pracy.

tzw. oczyszczacze ramu są niewiele warte :wink: myślę, że w archiwum znajdziesz niejeden topic na ten temat.

Kiedyś używałem takiego programu i nie wiem, czy nie właśnie od tego czasu zaczęły się moje kłopoty z komputerem (uszkodzony RAM !!

Programu długo nie używałem, bo jak wspomniał przedmówca jest to “niewiele warte”.

Jaki ty tam masz system? Takie już czasy nastały, że przy takiej ilości pamięci będzie Ci trudno sprawnie pracować na komputerze ze względu na to, że obecne programy potrzebują coraz więcej pamięci. Dokup chociaż drugą kość 256 lub najlepiej 512. Przy 512 mb już będzie to akceptowalne minimum nawet dla xp.

Psi , co w tym dziwnego? Zmień przeglądarkę. Od razu zakładam, że to Firefoks.

Programy “oczyszczające RAM” nic nie dają, a nawet spowalniają kompa. Zrzucają programu do pliku wymiany, przez co spowalniana jest ich praca.

Heh, często mam do czynienia na XP, gdzie jest 256mb RAM’u i jakoś chodzi znośnie :wink:

Oczywiście, że będzie chodzić. W czasach premiery Xp 256 mb ramu było bodajże najczęściej wkładane do komputerów z tym systemem. Nie będzie wielkiego problemu w pracy, ale powiedzmy sobie szczerze, że będzie to praca wymagająca dużo cierpliwości.

Wydanie tych 25-30 złotych na drugą kość pamięci na pewno się opłaci.