Program do czyszczenia rejestru w Windows XP


(Darom82) #1

Na komputerze z systemem windows XP skanuje sobie rejestr programem Eusing Free Registry Cleaner i znajduje mi bardzo dużo pustych kluczy rejestru, w zasadzie to są same puste klucze rejestru. Czy można jakimś innym programem usunąć te puste klucze rejestru i dokładniej wyczyścić rejestr żeby komputer z windows XP chodził mi szybciej troche ?

Dobrze by było jakby to był jakiś program po polsku.


(system) #2

No to właśnie programem Eusing Free Registry Cleaner to wszystko możesz zrobić i to po polsku. Po wykonaniu skanowania naciśnij przycisk po lewej "Napraw rejestr". Jest to jeden z najdokładniejszych programów przeznaczonych do czyszczenia rejestru. Powracające po czyszczeniu, tzw. puste klucze rejestru są potrzebne systemowi do działania. Ich usunięcie spowodowałoby katastrofę systemu!


(Patool) #3

Naturalnie możesz używać jeszcze takich programów jak CCleaner albo Odkurzacz, bez problemu usuniesz nimi nieprawidłowe wpisy w rejestrze a także oczyścisz system ze "śmieci" wszelkiego rodzaju.


(gufi4) #4

zapewne każdy tego typu program coś znajdzie, ale czasem też może się zdarzyć że taki program może rozwalić system także trzeba używać z rozwagą :slight_smile:


(Chillout) #5

Najpierw zacznij od tego: optymalizacja-odchudzanie-windowsa-opis-krok-kroku-t76580.html

Na drugim miejscu zainstaluj Ccleanera: http://www.dobreprogramy.pl/CCleaner,Pr ... 13061.html

Bezpieczny i prosty: http://instrukcja.pl/i/ccleaner_usuwamy ... my_rejestr


(Bogdan_G) #6

Wg. mnie, to czyszczenie rejestru polega na sprzątaniu pustych wpisów. No bo cóż WRC, Ccleaner, czy, jak u mnie JetClean, to tylko sprzątanie trochę śmieci w rejestrze. JetClean ma ta przewagę, że więcej posprząta i upora się ze starymi ścieżkami dostępu.

Powiedzmy - odinstalowujemy Adobe Reader, programem który usunie zbędne pliki, foldery i wpisy Readera. Użycie programów proponowanych w powyższych postach, znajdzie jeszcze trochę "błędów", czyli wpisów Readera w rejestrze. Potem uruchamiając regedit.exe wpisując reader w znajdź i klik znajdź następne, to trzeba się napracować, żeby pousuwać wszystkie klucze do tego programu. Komu wlazł np. babilon, ten wie, że trzeba większej gimnastyki z OTLem, adwcleanerem, żeby znaleźć i pousuwać wredne wpisy.


(Monrech) #7

Advanced System Care, prosty w obsłudze, po polsku, używam go od bardzo dawna i mnie nie zawodzi. Usuwa błędy w rejestrze, ma też wiele innych przydatnych opcji, jak np. defragmentacja dysku.

http://www.dobreprogramy.pl/Advanced-Sy ... 12911.html

CCleaner

http://www.dobreprogramy.pl/CCleaner,Pr ... 13061.html

A przy okazji polecam też Your Uninstaller, który odinstalowuje programy, usuwając jednocześnie pozostałości i wpisy w rejestrze, a ma też opcję czyszczenia dysków ze śmieci i zbędnych plików.

http://www.dobreprogramy.pl/Your-Uninst ... 30025.html