Program do czyszczenia śmieci w komputerze

Witam.
Podzielcie się swoimi sprawdzonymi programami do czyszczenia śmieci w komputerze. Nie chodzi mi o całkowity reset, ale wyczyszczenie komputera ze śmieci na pozór niewidocznych. Kilka razy używałem Malwarebyte, ale po ostatnim zainstalowaniu go, gdy chciałem już go odinstalować to długo utrzymywał się pasek odinstalowywania i nic. Znalazłem jakiś program “specjalny” do odinstalowania Malwarebyte, ale w Panelu Sterowania cały czas mi wisi jakby program istniał, a po kliknięciu odinstaluj wyskakuje zawsze błąd dezinstalacji.
Ktoś może z was był w podobnej sytuacji? Może macie jakieś swoje sprawdzone programy na usuwanie zbędnych, niedojrzanych rzeczy?

Jaki windows?
Uruchom w trybie awaryjnym bez dostępu do neta i uruchom deinstalator.

  1. Start > Oczyszczanie dysku > Oczyść pliki systemowe > OK > restart komputera
  2. Revo Uninstaller

pozdrawiam

Polecam:


płatny, ale często w promocji. Może ta jeszcze działa:

Ja od lat używam Baidu PC faster. Nigdy nie miałem z nim problemów a czyści wszystko na kliknięcie.

Privazer

1 polubienie

Odpowiadając na pytania autora - w tym przypadku dobry odkurzacz. Poustawiany.
Odkurzacz ma ta zaletę, że sprząta pozostałości po skanerach, czyszczących programach lepiej, niż delfix.
Po takim FRST, poszły wont backupy, logi, foldery. Po MBAM pójdą w nicość i po innych takic, adwcleaner itp.
Niedoceniany program odkurzacz… lepszy od delfix.
Do wyczyszczenia systemu, to najlepiej privazer od producenta, - wystarczy wersja portable.

Odkurzacz jest nadal rozwijany o kolejne wersje czy autor już zaczyna go powoli uśmiercać?

Ode mnie, polecam privazer. Jest bardzo dobry. Aczkolwiek systemowe oczyszczanie jest bardzo dobre i nie trzeba na siłę używać programów firm trzecich. :grinning:

Trzymajmy się tematu. Talie odinstalowanie MBAM, to dla zaawansowanych, a nie jakież zastosowane wynalazki.
MBAM odinstaluje się normalnie, gdy będą wyłączone wszystkie jego usługi, wyłączone wszystkie procesy i wyłączony w autostarcie (sklep, updater).
Malwarebytes tak wiele zostawia, że trzeba w opcjach folderów odznaczyć ukrywanie chronionych, odznaczyć ukrywania rozszerzeń i zaznaczyć pokazywanie ukrytych plików i folderów. Zastosować i OK.
Wyszukiwarka plików everything znajdzie wsio malwarebytes do usunięcia.Jakiś program do rejestru i usuwa się wszystko malwarebytes.

No tak a można użyć też dedykowanego narzędzia do wykasowania mbam zamiast systemowej usługi i też skasuje dokładnie.

1 polubienie

Na to autor nie wpadł i wpadł, bo teraz ze śmieciem i z błędami,.

@Bogdan_G tylko zauważ jaki jest tytuł tematu. Autor napisał “program do czyszczenia śmieci w komputerze”. Czyli de facto ja napisałem w temacie z odpowiedzią na tytuł tematu. Mały detal, a jak istotny.

Słuchaj nie ma idealnego narzędzia do czyszczenia śmieci,

1)Windowsowy program oczyszczania dysku kasuje tylko pliki które sam Windows tworzy i to wcale nie wszystko bo sporo zostawia.
2)Cześć syfu po 3-im oprogramowaniu zostaje w rejestrze oraz w plikach katalogowych windowsa oraz użytkownika szczególnie w %appdata% Local\Roaming i czasem w Program Files.

Np częstym powodem gdy przeglądarka sie zapycha ludzie kasują i instalują ponownie i znowu ten sam syf… bo przeglądarka podczas deinstalacji zachowuje dane stare które są zachowane do ponownej instalacji wtedy zwykle należy usunąć profil użytkownika lub wszystkie pliki związane z przeglądarką na dysku.

Jak chodzi o system do sporo danych nie kasuje m.in błędy i inne telemetrie nawet swoje pliki tymczasowe z temp nie potrafi dokładnie wykasować czy też pozostałości po aktualizacji systemowej kisi je bez końca…

-bump-

Dlatego podałem narzędzie mbam bo czasem lepiej użyć dedykowanego deinstalatora zwłaszcza jak chce sie kompletnie wykasować jakiś antywirus czy inny program zabezpieczający kolega wspomniał o chęci wykasowania mbam to mu dałem do tego narzędzie i tyle.

A jak chodzi o automaty czyszczące dane to ku*** nigdy w życiu… niby czyszczą a potem system po pewnym czasie klęka…

Jak czyścić dysk są dla mnie 2 metody ale wszystkie są ręczną jurysdykcją, czyli użytkownik musi myśleć po prostu kur** myśleć …co jak widać większość jednak ma z tym problem…

  1. korzystać z migawek systemowych czy też kopi i porównywać zmiany systemowe z przed i po… trochę taka papierkowa robota.

2)Można też używać programów do monitorowania zmian lub stanu dysku.

M.in Programy które sam używam:
SysTracer - migawki stanu systemu
WinDirStat DiskBoss - szybki wgląd w objętość/pojemność plików na dysku

Można też posiłkować sie Revo Unistaler lub podobnymi który robi to samo co powyżej tylko jak by bardziej automatycznie…

I najważniejsze z najważniejszych zacznij K>U>R>W>4 robić te j3b4n3 kopie zapasowe systemu !!!
Jakimś godnym programem m.in Paragon / Macrium Refelct na jakiś nośnik zewnętrzny.

Bo jak coś pier**** to będziesz mógł szybko przywrócić stary dobry stan systemu, a nie nam tu chlipać na forum bo mi coś znowu nie działa.

Ja jeszcze używałem swego czasu privazer i on na prawdę czyści nawet kilka gb zbędnych plików. Ale przestałem używać, bo mam sprawdzone aplikacje, które zawsze używam i nic więcej nie potrzebuję i ręcznie kasuję pliki pozostałości w paru typowych folderach, gdzie są śmieci pozostawione przez odinstalowany program. Tak więc zgadzam się z tobą w 100%.

Ja zainstalowałem pare narzędzi do czyszczenia, ale nie korzystałem z ich automatu tylko Dałem sam skan bez usuwania… jak by to ująć dla własnej wiedzy poglądowej żeby sprawdzić co przypuszczalnie mogłem ominąć ale nigdy nie daje na automatyczne zezwolenie czyszczenia czy też ręcznie czyszczenie za pomocą ccleaner i innych tego typu wynalazków.

Jeśli jednak ktoś sie upiera to dism++ jest bardzo chwalonym narzędziem na mydigitallife a tam goście mają łep na karku co piszą sofy które potrafią nie jeden syf po M$ posprzątać…

Tylko nie polecałbym privazer, gdybym sobie na spokojnie go kiedyś nie sprawdził. Natomiast moje zaufanie spadło co do chwalonego ccleaner wiecznie tutaj. Może dlatego, że avast go totalnie skopał ostatnio. A wcześniej lubiłem i ten program. Ale…

Nie ma takich. Dobry jest Revo Uninstaller ale pod warunkiem że znasz system. Po deinstalacji uruchamiasz pełne skanowanie i dostaniesz mnóstwo wpisów Rejstru a potem ewentualnie pliki do kasacji po restarcie. Jak wiesz co wywalić to to zrobisz.
Jak nie wiesz to zostań przy systemowym deinstalatorze i systemowym oczyszczaniu.
Przynajmniej nie będziesz klientem tego forum lub innych
Jeśli chcesz odinstalować antywirusy to korzystaj z ich zewnętrznych deinstalatorów .
Żadne CC czy Odkurzacze jeśli nie wiesz co będzie skasowane. Nie po nazwie ale do czego dany plik służy.