Program do czyszczenia Windows10

Hej
Co możecie polecić do czyszczenia komputera z Windows10, po za wbudowanymi narzędziami i CCleanerem?
Z góry dzięki! :wink:

Co konkretnie chcesz jeszcze czyścić? Nawet wbudowanego narzędzia nie ma sensu włączać bez wyraźnej potrzeby, bo pliki które czyści zostaną usunięte automatycznie po osiągnięciu jakiegoś wieku.

Jak koniecznie chcesz czyścić win 10, to po co ccleaner?
Jak nie znasz angielskiego, to zainstaluj Qtranslate - lekki tłumacz wszystkiego, potem pobierz cleanmgr. Program malutki i czyściutki. Objaśnienie zaznaczonej opcji na dole programu i można zaznaczać i w tłumaczu czytać, żeby mądrze stosować i nie uszkodzić systemu.


https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/ca0831df9547b4f6

W sumie nic innego poza systemowym oczyszczaniem systemu nie ma sensu używać, a już w żadnym wypadku programów “czyszczących” rejestr. Obecny Windows daje sobie radę bez tych ulepszaczy, które nierzadko powodują więcej problemów niż robią dobrego.

Czyszczenie rejestru to zawsze był efekt placebo. Baza danych rejestru ma miliony wpisów i uwierz mi, że usunięcie nawet setki pozostawionych zmiennych od odinstalowanych programów nie wpłynie absolutnie w żaden sposób na wydajność systemu. Jedynie co, to możemy utracić jakieś ustawienia tych programów przy ponownej ich instalacji i będziemy musieli konfigurować od nowa.

To już nie czasy XP, tego się nie robi.
Ccleaner to szkodnik.
Masz problemy z wydajnością to zainwestuj w SSD dla systemu.

Chodzi o to, że to komputer służbowy, “naładowany” różnymi dodatkami i myślałem, czy nie da rady jakoś tego zoptymalizować na swoje sposoby, ale okej.
Dzięki za info :wink:

Komputer służbowy z uprawnieniami administracyjnymi?

Wise Disk Cleaner

:thinking: A Hillary C. , jakiś czas temu, używała BleachBit :wink:

Zródło

Jakiś czas temu tak reklamowali się na swojej stronie projektu :smiley: