Program do czytania i zapisania na MP3


(Arturek930) #1

Witam, poszukuje jakiegoś programu który najpierw przeczyta wpisany tekst, a potem zapisze go w mp3. Pilne


(Burdziupl) #2

Ivona?


(Mduchalski1) #3

Jeśli po polsku to IVONA, ale niestety to kosztuje, co najmniej ~215zł. Jeżeli po angielsku/japońsku to w Windows 7 (8 chyba też) są wbudowane głosy. Potrzebujesz tylko jakiegoś programu do czytania do MP3 - może to być np. IVONA Reader (bez głosów IVONA), też niestety płatny.


(Arturek930) #4

Po polsku, potrzebuje pogramu który najpierw wpisany tekst przerobi mi na przeczytany w mp3, chodzi o to że matura w tym roku i do ustnego polskiego trzeba sie pouczyć, a wpadłem na pomysł, aby puszczać se na okrągło ten tekst do nauki, zeby coś więcej do głowy weszło ;p


(Mduchalski1) #5

Chyba nie ma nic innego niż IVONA, masz dostępną wersję trial (http://www.ivona.com/pl/reader/) więc możesz sobie spokojnie zapisać do MP3 przed końcem okresu próbnego.


(Walkiria 84) #6

możesz spróbować darmowy program "Balabolka" ( http://www.cross-plus-a.com/balabolka.htm <- jest w wersji instalacyjnej i portable, niewymagającej instalacji) jednak jest to sam program do czytania i nie zawiera programów-głosów. wymagane są zewnętrzne programy-głosy typu SAPI4, SAPI5 lub Microsoft Speech Platform. program ten jest b.dobrym odpowiednikiem IvonaReader i dobrze współpracuje z głosami Ivony (sam używam tandemu Balabolka + Agnieszka :wink: ). posiada ww funkcję, tj zapisu do pliku audio w formacie: mp3, wav, ogg, wma, mp4, m4a, m4b, awb. zapisu można dokonać wybierając jedną z 2 opcji (cały teks do 1 pliku -> funkcja "zapisz plik audio" lub podział tekstu na części, np. rozdziały -> funkcja "podział i konwersja do plików audio" gdzie można wybrać parametry określające moment podziału na pliki, np. 2 puste linie lub określony ciąg znaków) wraz z możliwością nadania tagów ID3 (funkcja "Tagi ID3"). dodatkową zaletą tego programu jest obsługa plików typowych dla ebook (mobi, epub, pdf) oraz możliwość zmiany systemu kodowania znaków w plikach pdf.


(Chillout) #7

Subik http://www.subik.com.pl/usage_manual.php