Program do czytania na bieżąco notatnika

(Yamaha767) #1

Potrzebuje program do czytania notatnika że np jak coś się w nim pojawi to on sam czyta bez zaznaczania ciągłego mam program IVONA lecz ona tego nie potrafi proszę o program który to potrafi powtarzam żeby nie trzeba było ciągle zaznaczać i dawać play w tym programie !

(lampion) #2

Szukasz programu do czytania a taki BŁĄD w tytule! !!

Pisze się "bieżąco" a nie "bierząco"

(Darkvifon) #3

Nie wiem czy to przejdzie na Windowsie, ale pod GNU/Linuksem można użyć 'tail -f' do monitorowania pliku. Potem CHYBA będzie łatwo. Możliwe, że tail jest zawarty w Cygwinie.

(Yamaha767) #4

Zainstalowałem tail-f monitoruje mi plik ale co mi to daje ?? ja chce żeby mi to czytało plik tak jak czyta to program IVONA a nie pokazywało jego zawartość :frowning: jeśli coś źle zrozumiałem lub zrobiłem to proszę o wytłumaczenie dzięki za chęci.

(Darkvifon) #5

No właśnie nie za bardzo wiem jak działa IVONA, bo nigdy nie używałem, ale myślę, że od czytania zmian w pliku nie jest już daleko do przesłania tego do IVONY. Jeśli się mylę to przepraszam.

(Yamaha767) #6

Tak niestety się mylisz :frowning: trzeba zaznaczyć tekst i dopiero dać play w programie ivona a chodzi mi o to żeby na bieżąco czytało bez zbędnego zaznaczania :frowning:

(Darkvifon) #7

A nie ma czegoś takiego, że np. dajesz tekst jako parametr dla IVONY? Przecież musi być jakiś alternatywny sposób przekazywania tekstu.

(Yamaha767) #8

Ale nie ma np. programu takiego żeby można było ustawić żeby czytał notatnik że np. coś samo się pojawia w notatniku a program to czyta ?? w jaki sposób przekaże to ja nie wiem ale np. czyta pocztę która przychodzi sama i chciałbym żeby tak samo czytało notatnik.

(Darkvifon) #9

A w jaki sposób każesz IVONIE coś przeczytać? Może coś wykombinujemy.

(Yamaha767) #10

Zaznaczam tekst i daje w IVONIE play chodzi mi dokładnie żeby mi czytała czat z pewnej gry bo on leci w notatniku i było by ekstra jak by się coś na to wymyśliło :smiley: może inny program tak potrafi na bieżąco czytać notatnik albo jakiś sposób wy myśleć tak jak mówisz.

(pysiu) #11

Razem z Ivoną instaluje się unispiker

poczytaj podrecznik http://www.ujk.edu.pl/strony/marcin.gab ... _ivona.pdf

(Yamaha767) #12

Co to wnośi do tematu ?? czytałem podręcznik i wiem co ona potrafi ale tego o co pytam nie potrafi więc po co zamieściłeś podręcznik ?? jeśli wiesz co robię złe to napisz. Dzięki za dobre chęci.

(pysiu) #13

Unispiker - odczytywania tekstów z dowolnych aplikacji (np. edytora tekstów ) to co chcesz to chcesz cudu którego nie ma :slight_smile: a musi on czytać na bierząco bo jest dla niewidomych http://www.instalki.pl/programy/downloa ... piker.html

(Yamaha767) #14

Dzięki mam ten program ivona ściągnąłem Unispker ale tam nie ma głosu tak jakby nie widział ivony jeśli wesz jak to zrobić to proszę o pomoc.Ten program zrobi to o co mi chodzi tak ??