Program do czytania na bieżąco notatnika

Potrzebuje program do czytania notatnika że np jak coś się w nim pojawi to on sam czyta bez zaznaczania ciągłego mam program IVONA lecz ona tego nie potrafi proszę o program który to potrafi powtarzam żeby nie trzeba było ciągle zaznaczać i dawać play w tym programie !

Szukasz programu do czytania a taki BŁĄD w tytule! !!

Pisze się “bieżąco” a nie “bierząco”

Nie wiem czy to przejdzie na Windowsie, ale pod GNU/Linuksem można użyć ‘tail -f’ do monitorowania pliku. Potem CHYBA będzie łatwo. Możliwe, że tail jest zawarty w Cygwinie.

Zainstalowałem tail-f monitoruje mi plik ale co mi to daje ?? ja chce żeby mi to czytało plik tak jak czyta to program IVONA a nie pokazywało jego zawartość :frowning: jeśli coś źle zrozumiałem lub zrobiłem to proszę o wytłumaczenie dzięki za chęci.

No właśnie nie za bardzo wiem jak działa IVONA, bo nigdy nie używałem, ale myślę, że od czytania zmian w pliku nie jest już daleko do przesłania tego do IVONY. Jeśli się mylę to przepraszam.

Tak niestety się mylisz :frowning: trzeba zaznaczyć tekst i dopiero dać play w programie ivona a chodzi mi o to żeby na bieżąco czytało bez zbędnego zaznaczania :frowning:

A nie ma czegoś takiego, że np. dajesz tekst jako parametr dla IVONY? Przecież musi być jakiś alternatywny sposób przekazywania tekstu.

Ale nie ma np. programu takiego żeby można było ustawić żeby czytał notatnik że np. coś samo się pojawia w notatniku a program to czyta ?? w jaki sposób przekaże to ja nie wiem ale np. czyta pocztę która przychodzi sama i chciałbym żeby tak samo czytało notatnik.

A w jaki sposób każesz IVONIE coś przeczytać? Może coś wykombinujemy.

Zaznaczam tekst i daje w IVONIE play chodzi mi dokładnie żeby mi czytała czat z pewnej gry bo on leci w notatniku i było by ekstra jak by się coś na to wymyśliło :smiley: może inny program tak potrafi na bieżąco czytać notatnik albo jakiś sposób wy myśleć tak jak mówisz.

Razem z Ivoną instaluje się unispiker

poczytaj podrecznik http://www.ujk.edu.pl/strony/marcin.gab … _ivona.pdf

Co to wnośi do tematu ?? czytałem podręcznik i wiem co ona potrafi ale tego o co pytam nie potrafi więc po co zamieściłeś podręcznik ?? jeśli wiesz co robię złe to napisz. Dzięki za dobre chęci.

Unispiker - odczytywania tekstów z dowolnych aplikacji (np. edytora tekstów ) to co chcesz to chcesz cudu którego nie ma :slight_smile: a musi on czytać na bierząco bo jest dla niewidomych http://www.instalki.pl/programy/downloa … piker.html

Dzięki mam ten program ivona ściągnąłem Unispker ale tam nie ma głosu tak jakby nie widział ivony jeśli wesz jak to zrobić to proszę o pomoc.Ten program zrobi to o co mi chodzi tak ??