Program do defragmentacji dysku

Jaki jest waszym zdaniem najlepszy program do defragmentacji ? Nie interesuje mnie wygląd , szybkość działania , extra bajery , język czy free/trial , liczy się tylko skuteczność :slight_smile: Diskeeper , Auslogics Disk Defrag , IObit Smart Defrag , Defraggler , Diskeeper Lite , O&O Defrag , PerfectDisk czy może systemowy ? Używałem praktyczne każdego ale nie wiem , który wykonuje swoją prace najlepiej… Jaka jest wasza opinia ?

Każdy ma swoje + i -

Ja postawiłem na O&O - i w sumie nie żałuję. Na laptopie (pod Vistą) używałem Raxaco PD, ale po przesiadce na 7 - zrezygnowałem i używam tylko wbudowanego w system.

Niby O&O najczęściej wygrywa w testach tego typu programów, ale u mnie PerfectDisc dał większy efekt w postaci przyśpieszenia systemu niż O&O. Takie jest moje zdanie.

A ma ktoś link do jakiegoś z takich testów ? Ja znalazłem ale niestety nie z tego roku :confused:

Tą szybkość po defragmentacji naprawde czuć i wcale nie trzeba jakiś skomplikowanych i bzdurnych testów aby odczuć różnice.

Dokładnie, i niestety płatne programy mają miażdżącą przewagę nad tymi darmowymi. Porównując deffragler do np O&O, to tak jakby porównywać malucha do merca. Nigdy, ale to nigdy, defragmentując system deffraglerem nie odczuwałem tego, że ten program coś zrobił (mimo tego, że poziom fragmentacji partycji równał się 0%). Natomiast po defragmentacji O&O, system uruchamia się szybciej (pierwszy raz w życiu zszedłem do 20sekund) to raz, a po drugie układa tak dobrze pliki, że dysk fragmentuje się zdecydowanie wolniej i defragmentację można przeprowadzać zdecydowanie rzadziej.

AuslogicDisk Defrag

portable

Ma ktoś jeszcze jakieś zdanie na ten temat ?

Tu jest spory ranking http://www.komputerswiat.pl/testy/progr … tacji.aspx

Ja od zawsze używam Raxco PerfectDisk.

Tylko , że ten ranking jest z września poprzedniego roku i wiele się od tamtego czasu zmieniło…

Polecam Ci Defraggler, po czyszczeniu siódemka szybko śmiga. :slight_smile:

Każdy ma inne odczucia. Kupiłem kiedyś O&O Defraga i… nic. 0. Żadnego przyspieszenia :frowning:

A jak ściągnąłem Defraggler to czuć jakieś przyspieszenie…

To kupiłeś go chyba 4 lata temu, kiedy się rozwijał. Zresztą chciałbym widzieć Twój dowód zakupu… Śmiech na sali :stuck_out_tongue:

Defraggler - prosto, za darmo i skutecznie.

Dla mnie najlepszy jest defragmentator zawarty w programie Paragon Partition Manager,robi to doskonale,łącznie z plikami systemowymi.

LastNPC7 , ten tytuł to jakaś nazwa własna? Nazwij proszę temat normalnie. Przeczytaj ten temat.

viewtopic.php?f=16&t=394978

To ma ktoś jeszcze jakieś zdanie odnośnie programów do defragmentacji dysku ? :slight_smile:

Contig i graficzna nakładka Power Defragmenter : http://www.dobreprogramy.pl/Power-Defra … 12381.html

szybko, sprawnie, skutecznie i za darmo :slight_smile:

Ja wykorzystuję defragmentator systemowy :slight_smile: Zresztą nie pamiętam już, kiedy go ostatnio używałem, ale chyba ponad rok temu.

Pewnie jest mało skuteczny, ale mi wystarcza.

Wypowie się ktoś jeszcze ? xD