Program do defragmentacji rejestru


(Kynski) #1

Witam wszystkich. Mam pytanie do forumowiczów. Czy znacie jakiś program do defragmentacji rejestru? Każdy przeciętny użytkownik korzystający z komputera wie o klastrach, które porządkujemy za pomocą defragmentatora. Rejest zachowuje się podobnie i nawet po przeczyszczeniu go ze zbędnych śmieci (przepraszam za wyrażenie) pozostają po nich dziury, które system musi odczytywać przeszukując przykładowo ścieżki do programu. Operacja przeszukiwania pustego miejsca zajmuje mu czas co w kontekście logicznego myślenia zwalnia prace komputera.

Z góry dziękuję za pomoc.


(sdar) #2

Do defragmentacji rejestru możesz użyć na przykład programu NTREGOPT, który jest składnikiem programu ERUNT służącego do robienia kopii rejestru.


(Kynski) #3

Serdecznie dziękuję za odpowiedź.


(Agatonster) #4

Kambor

Mogę tylko dodać, że polecone przez sdar narzędzie, jest bardzo dobrym , szybkim i bezpiecznym narzędziem - przed każdą operacją defragmentowania udostępnia tworzenie kopii rejestru. Nie bez znaczenia jest fakt, że posiada spolszczenie, co czyni go jeszcze bardziej transparentnym... :slight_smile:

Pozdrawiam


(aju) #5

Tuneup ma również aplikacje do defragmentacji rejestru. Program płatny ale jest trial 30dni i w którymś KŚ był dołączony do czasopisma.


(Jacek Jako) #6

Jeszcze jest RegCompact

http://www.darmoweprogramy.org/program.php?id=347


(Marunde) #7

Polecam ten