Program do diagnozowania i poszukiwanie sterowników

Witam serdecznie

Poszukuję programu (najlepiej freeware), który zdiagnozuje hardware laptopa a następnie wyszuka brakujące lub nieaktualne sterowniki. Mile widziana opcja pobierania tychże sterowników, ale wystarczy, że wykaże czego brak. Super byłoby gdyby był po polsku, ale ważniejsze by był freeware niż polskojęzyczny.

Pozdrawiam i życzę miłego dnia :slight_smile:

Nie “diagnozuj” tzn. nie wyszukuj co masz w środku tylko udaj się na stronę producenta lapka, odszukaj Swój model i pobierz najnowsze sterowniki.

MchGr ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

Temat nie został wyczerpany. Mam Dell’a XPS 1645. Na stronie producenta rzeczywiście można znaleźć sterowniki do tego modelu jednak był on sprzedawany w różnych specyfikacjach (różne procesory, karty sieciowe itp.) Poza tym część sterowników mam już zainstalowanych, nie chcę instalować sterowników do kilku różnych kart sieciowych, czy instalować sterowniki, które już posiadam. Dlatego poszukuje programu, który wykryje jaki konkretnie sprzęt znajduje się w obudowie i jakie mam braki w sterownikach.

Na stronie Della wystarczy wpisać numer seryjny laptopa lub użyć jego oprogramowania, które służy do identyfikacji sprzętu.