Program do diagnozy sprzętu

Witam!

Mój problem jest dość złożony, mam komputer, który od jakiegoś czasu zachowuje/zachowywał się dość dziwnie, ciągle jakieś problemy ze sprzętem były, a to z jakimś programem, a to z logowaniem do Windowsa XP (legalnego). Zatem wziąłem i sformatowałem sobie całość, bo sobie myślę… pewnie jakiś wirus, trojan, albo inna ■■■■■ się po systemie szwęda :slight_smile:

No i małe zdziwienie, podczas próby instalacji systemu okazało się, że wielokrotnie instalator się albo wieszał, albo nie mógł dokończyć instalacji z niewiadomego powodu. Sprzęt dość nowy ( 2 lata) - nie składak, tylko markowy sprzęcik (marki nie podaję celowo, żeby antyreklamy nie robić), w każdym razie, za którymś razem udało się wszystko zainstalować, ale potem były problemy, z różnymi aplikacjami, np. MS Word 2003 i tak dalej. nawet czasami z logowaniem się do Windowsa był problem, trzeba było np. 3 krotnie wpisywać login i hasło.

Któregoś dnia wziął się dziad i wyłączył podczas pracy, no i… w trybie awaryjnym nawet nie da się go podnieść, nic tylko restart podczas ładowania i niekończący się restart :-/

W związku z powyższym doszedłem do wniosku,że to chyba jednak coś nie tak z flaczkami komputera, dysk już sprawdziłem, nic nie wyszło, podczas skanu podłączonego dysku na ScanDiscu pod inną stacją roboczą z Windows XP. Pozostaje chyba skan innych podzespołów, tylko jak je wszystko sprawdzić i ustalić usterkę? Da się jakimś programem?

Proszę o pomoc i dzięki z góry :slight_smile:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=1& … iagnostyka

A coś konkretnego? Sporo tego.

Jeśli chodzi o resety i bebechy kompa to może być wszystko.

Na początek jeśli masz więcej niż jedną kość RAM to spróbuj je podłączyć pojedynczo - może któraś jest wadliwa.

Resety może powodować też zasilacz. Warto by było podłączyć sprzęt pod inną zasiłkę.

Chyba pamięć