Program do dodawania na stałe napisów w .mkv, .mp4 i .avi


(Gorston) #1

Witam,

tak jak w tytule poszukuje takowego programu. Nie mogę znaleźć czegoś takiego nigdzie. Korzystałem z MediaCodera, który pokazywał te napisy przy oglądaniu na komputerze, ale jak przychodziło do obejrzenia filmu z wklejonymi napisami na telewizorze, to plik filmowy nie odtwarzał się w ogóle. To samo miałem z programem mkvmerge GUI i szlak mnie strzela powoli. Proszę o jakieś propozycje.


(Frankfurterium) #2

Takich programów jest multum.

Kluczowe pytanie - jakie pliki pozwala ci obejrzeć telewizor? DivX, Xvid, AVC? Formaty dźwięku? Jakie rozdzielczości? To wszystko ma większe znaczenie niż użyty do przekodowania program.


(scripter1) #3

Najpierw musisz sprawdzić jakie formaty plików obsługuje twój tv bo najprawdopodobniej będziesz i tak musiał przekonwertować film na odpowiedni format.

Jeśli chodzi o konwerter który umożliwia wpisanie na stałe w obraz napisów tak żeby się zawsze wyświetlały to proponuję ALLConverter PRO.


(Gorston) #4

Filmy przed wgrywaniem na nie napisów programami wyżej wymienionymi odtwarzają się z pendrive bez zarzutu na telewizorze (Philips 32pfl8605h), który spokojnie odtwarza wszystko w 1080p (.avi, .mkv, .wmv, .mp4, .mpg, .mpeg), co do kodeków to divx, xvid i h264. Do telewizora podłączony jest dodatkowo zestaw kina domowego Samsung HT-C5530, który też łyka wszystko w 1080p, tak z płyty, jak i z pendrive (oprócz tych z wklejonymi napisami). Co do formatów dźwięku to i w TV i w zestawie odtwarza mp3, wma i aac, ac3, dts, pcm. Nie jestem kompletnym durniem, wiem co mi odtwarza a co nie i nie domagałbym się odtwarzania czegoś co odtwarzać by się nie mogło.


(Frankfurterium) #5

Też nie uważam się za durnia, ale nawet po ponad roku siedzenia w obróbce materiału wideo nie pamiętam naprawdę dużej części ustawień kodeków (taki x264 ma ponad setkę parametrów w linii komend). Przekodowanie obrazu to bardzo złożona czynność. Wykorzystuje się masę algorytmów i technologii, z którymi nie każdy sprzęt jest kompatybilny. Jedna niepozorna opcja w tę czy w tę i prawie niczym nie odtworzysz filmu. Różne głupoodporne automaty ułatwiają konfigurację, ale i w nich czasem czają się pułapki.

Rozsądnym kompromisem między prostotą a wynikami wydaje się być Format Factory.

Wybierz któryś format i kodek, ustaw na dwa przebiegi, reszta ustawień wedle uznania. Możesz wyłączyć kodowanie dźwięku - powinno wrzucić ten z oryginalnego pliku. Na dole wybierz napisy i ustaw odpowiednie kodowanie znaków.


(Gorston) #6

Teraz po użyciu Format Factory nie moge przewijać filmu, ani w przód, ani w tył. Ciągle coś cholera nie tak.

-- Dodane 03.04.2012 (Wt) 17:48 --

Już jest git. Wcześniej z oryginalnego mkv konwertowałem (różnymi kodekami) dodając napisy do avi i nie można było przewijać filmu. Teraz z mkv przekonwertowałem dalej na mkv dodając napisy i jest w porządku. Napis widać, film się włącza i przewija. Jedyny problemik jest z kanałami audio. Ustawiałem na kopiowanie oryginalnego strumienia ale z 6 kanałów robi się 2. Potem kopiowałem oryginalny dźwięk wymuszając 6 kanałów i wychodziło i tak na 2, ale to tam już sobie ogarne metodą prób i błędów i będzie w porządku. W każdym razie dzięki za programik. Temat zamknięty.


(Van_Helsing) #7

ALLConverter według mnie najlepszy