Program do dodawania na stałe napisów w .mkv, .mp4 i .avi

Witam,

tak jak w tytule poszukuje takowego programu. Nie mogę znaleźć czegoś takiego nigdzie. Korzystałem z MediaCodera, który pokazywał te napisy przy oglądaniu na komputerze, ale jak przychodziło do obejrzenia filmu z wklejonymi napisami na telewizorze, to plik filmowy nie odtwarzał się w ogóle. To samo miałem z programem mkvmerge GUI i szlak mnie strzela powoli. Proszę o jakieś propozycje.

Takich programów jest multum.

Kluczowe pytanie - jakie pliki pozwala ci obejrzeć telewizor? DivX, Xvid, AVC? Formaty dźwięku? Jakie rozdzielczości? To wszystko ma większe znaczenie niż użyty do przekodowania program.

Najpierw musisz sprawdzić jakie formaty plików obsługuje twój tv bo najprawdopodobniej będziesz i tak musiał przekonwertować film na odpowiedni format.

Jeśli chodzi o konwerter który umożliwia wpisanie na stałe w obraz napisów tak żeby się zawsze wyświetlały to proponuję ALLConverter PRO.

Filmy przed wgrywaniem na nie napisów programami wyżej wymienionymi odtwarzają się z pendrive bez zarzutu na telewizorze (Philips 32pfl8605h), który spokojnie odtwarza wszystko w 1080p (.avi, .mkv, .wmv, .mp4, .mpg, .mpeg), co do kodeków to divx, xvid i h264. Do telewizora podłączony jest dodatkowo zestaw kina domowego Samsung HT-C5530, który też łyka wszystko w 1080p, tak z płyty, jak i z pendrive (oprócz tych z wklejonymi napisami). Co do formatów dźwięku to i w TV i w zestawie odtwarza mp3, wma i aac, ac3, dts, pcm. Nie jestem kompletnym durniem, wiem co mi odtwarza a co nie i nie domagałbym się odtwarzania czegoś co odtwarzać by się nie mogło.

Też nie uważam się za durnia, ale nawet po ponad roku siedzenia w obróbce materiału wideo nie pamiętam naprawdę dużej części ustawień kodeków (taki x264 ma ponad setkę parametrów w linii komend). Przekodowanie obrazu to bardzo złożona czynność. Wykorzystuje się masę algorytmów i technologii, z którymi nie każdy sprzęt jest kompatybilny. Jedna niepozorna opcja w tę czy w tę i prawie niczym nie odtworzysz filmu. Różne głupoodporne automaty ułatwiają konfigurację, ale i w nich czasem czają się pułapki.

Rozsądnym kompromisem między prostotą a wynikami wydaje się być Format Factory.

Wybierz któryś format i kodek, ustaw na dwa przebiegi, reszta ustawień wedle uznania. Możesz wyłączyć kodowanie dźwięku - powinno wrzucić ten z oryginalnego pliku. Na dole wybierz napisy i ustaw odpowiednie kodowanie znaków.

Teraz po użyciu Format Factory nie moge przewijać filmu, ani w przód, ani w tył. Ciągle coś ■■■■■■■ nie tak.

Dodane 03.04.2012 (Wt) 17:48

Już jest git. Wcześniej z oryginalnego mkv konwertowałem (różnymi kodekami) dodając napisy do avi i nie można było przewijać filmu. Teraz z mkv przekonwertowałem dalej na mkv dodając napisy i jest w porządku. Napis widać, film się włącza i przewija. Jedyny problemik jest z kanałami audio. Ustawiałem na kopiowanie oryginalnego strumienia ale z 6 kanałów robi się 2. Potem kopiowałem oryginalny dźwięk wymuszając 6 kanałów i wychodziło i tak na 2, ale to tam już sobie ogarne metodą prób i błędów i będzie w porządku. W każdym razie dzięki za programik. Temat zamknięty.

ALLConverter według mnie najlepszy