Program do dokładnego cięcia audio

Witam… do cięcia setów używam obecnie programu mp3directcut, ale nie grzeszy on dokładnością :confused:

Dlaczego? Bo stawiam suwak w interesującym mnie miejscu, otrzymuje wynik 5’23.55 itd. ustawiam te wyniki w pliku CUE, ale po pocięciu seta okazuje się, że minimalnie się nie zgadzają… jest różnica w ułamku sekundy do tyłu albo do przodu.

Szukam więc programu, który będzie - rzekłbym - bardziej precyzyjny. :wink:

Pozdro :smiley:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … Gow+1.1.99

Nie no bez takich, ten program jest żałosny :confused: Poza tym nawet nie chce mi otworzyć pliku audio tylko krzyczy, że niepoprawna struktura :expressionless:

może najpierw przekonwertuj audio do mp3 :wink: Wtedy spróbuj :wink:

Nie no… serio? =D> Tylko, że ja już mam w mp3 :smiley:

Problemem tu nie jest program, to samo będziesz miał na AdobeAudition czy CubaseSX, nie wiem czmu ale mp3 ma to do siebie, że po zapisaniu właśnie dodaje 0,5 - 1 sekundy wcięcia ciszy, tylko z mp3 jest taki problem. Jeśli masz możliowść edytuj wyłącznie wave, gdy potniesz kawałki i skleisz go w jeden dopiero wtedy konwertuj do mp3? Poza tym edytują mp3 i ponownie zapisując do formatu mp3, taki utwór traci tylko i wyłącznie na jakości, po kilkukrotnym zapisaniu, jakość dzwięku będzie sięgała 96kb/s, nawet gdy zapiszesz do 320 kb/s. Wave jest bezstratny i ma trensfer 14Mb/s, dlatego sporo miejsca na dysku zajmują ale kompresując do mp3 jakość jest o wiele lepsza niż kompresja mp3 do mp3 :slight_smile:

Audio właśnie nie ma takich problemów, to wyłącznie wina mp3, wiem z własnego doświadczenia twórczego :slight_smile:

Pozdrawiam!

Rozumiem, że jeśli na plik mp3 narzucam CUE i daje “zapisz podzielone” to już wtedy traci na jakości?

Co do *.wave, to mam taką możliwość ale jedynie gdy sam sobie zripuje audycję, aczkolwiek dzięki za wskazówkę, jak tylko będę miał okazję będę zapsiywał do *.wave, a nie do *.mp3 jak do tej pory :wink:

A co do tego, że jakość dźwięku sięgać będzie 96kbps, to powiedziałbym, że to nie ma znaczenia, bo strumień radiowy z którego korzystałem też miał do tej pory jakość 96, ale teraz przerzuciłem się na 256kbps więc to będzie istotne :wink:

Pozdro!