Program do "dokładnego kopiowania plików"

Witam,

Mój problem polega na tym, że za cholerę nie mogę przesłać pliku z komputera na kartę pamięci, aby był on jego wierną kopią (pewnie troszkę walnięta karta czy coś, ale nie mam innej). No próbowałem setki razy i zawsze plik jest inny - wiem, bo wygenerowałem sobie taki pliczek którym można to sprawdzić (zapomniałem jak to się zwie) i próbowałem kopiować programem TeraCopy z weryfikacją po zakończeniu. Zawsze po weryfikacji dostawałem komunikat, że pliki się jednak różnią.

Istnieje jakiś program, który zrobi to bardzo dokładnie? Np. będzie sobie sprawdzał na bieżąco kawałek po kawałku czy dobrze skopiował i tak do skutku? Nawet jeżeli miałoby to trwać godzinami, bardzo mi zależy.

Z góry dziękuję za pomoc, ja już nie mam pomysłów.

Może masz trefną (oszukaną) kartę pamięci - ma dużo mniejszą pojemność rzeczywistą, niż tę deklarowaną - były (i pewnie są jeszcze) przewałki dotyczące pendrive’ów, to i kart pamięci pewnie też.

Nie no akurat pojemność to tu najmniej istotna sprawa. Po prostu potrzebuję na nią skopiować spory plik w taki sposób aby nic a nic się nie zmieniło, idealnie wierna kopia, musi chyba istnieć jakiś program który “bardzo dokładnie mi to przekopiuje” :slight_smile:

Jaki system plików jest na karcie CF?

Zwykłe kopiowanie zazwyczaj kopiuje dokładnie.

Jest jeszcze jedna opcja. To “coś” co kopiujesz może zmienia się na dysku twardym w trakcie kopiowania. To program? Baza danych? Więc w momencie sprawdzania może być rożne od tego co zaczęło się kopiować.

Konkretnie wgrywam sobie !!KOPIE ZAPASOWE!! gier na kartę pamięci w PSP w formacie ISO więc nic się nie zmienia po wrzuceniu - karta pamięci chyba oryginalna, No i właśnie gierki się zacinają niektóre np. podczas ładowania czy filmu (stąd wpadłem w ogóle na to na to, że musi się coś źle przegrywać, sprawdziłem i się okazało że faktycznie), ponieważ nie idzie wrzucić na tę kartę pamięci wiernej kopii obrazu i np. jak mi się gdzieś zatnie podczas ładowania to wtedy wrzucam kolejny raz daną grę (bo save są w innym miejscu to nic nie tracę), psuje się w innym miejscu i ładuje mi się/nie zacina np. przy jakiejś cutscence a ja mogę grać dalej i liczyć, że tym razem popsuło się “wcześniej” a ja jakoś dogram już do końca. Męczące, bo po 15 min wrzucania co jakiś czas a że mam kilka gier to jest poważny problem. A gry na karcie to fajna sprawa tylko jak to właśnie dokładnie skopiować :

Ech, i nawet w google nie wpisałeś jak wgrywać te “kopie zapasowe” na PSP…

Nie rozumiem.

Wiem jak je wrzucić na PSP tylko że po drodze plik się zmienia i gry się przycinają podczas jakiegoś filmu czy ładowania i trzeba od nowa wrzucać licząc że w innym miejscu się popsuło.

Z resztą nieważne co i gdzie (zaraz zaczniemy tu rozmawiać o grach na PSP), załóżmy że chcę na pendrive wrzucić swój film z komunii ale są błędy po wrzuceniu i potrzebuję programu, który zrobi to w taki sposób, że film będzie idealnie skopiowany, kawałek po kawałku identyczny.

Na PC każda operacja kopiowania odbywa się bez błędów - a jeśli tak się dzieje, to masz do czynienia np. z błędami sprzętowymi czy nośnika docelowego.

Zawsze to co kopiuję na pendrive’y sa tym, co tam ląduje.

Zauważyłem, że tam takie zostało napomknięte “kłamanie” karty. Aż się prosi, żeby ją sformatować i usunąć ew. błędy. Może była raz wyjęta bez opcji bezpiecznego usuwania sprzętu… albo jakoś tak. Jest programik do formatowania kart pamięci na programosach. Odnajdzie się cała pamięć karty. Windows odczytuje kartę jako dysk wymienny i kopiowanie powinno być prawidłowe (czyt. post wyżej).

Czysto techniczne wątpliwości rozwiali już koledzy powyżej, ja tylko dodam że do kopiowania z “dopalaczem” warto stosować RichCopy - przyspiesza proces kopiowania, bardzo dobrze sprawdza się przy kopiowaniu/przenoszeniu"tysięcy" plików.

Te “błędy” to zapewne system zabezpieczeń PSP, które SONY zaaplikowało celem zniechęcenia użytkowników do kopiowania darmowych “kopii zapasowych” pobranych z internetu. W sieci są poradniki jak to obejść, do którego magicznego numerka firmware konsoli zdowngrade’ować i jakich programów używać.

Ok dzięki, nie wiedziałem że firmware sony coś miesza podczas kopiowania i że są jakieś zabezpieczenia tego typu, bo wszędzie piszą, że wrzuca się grę do folderu ISO i tyle. A co do kopii zapasowych łaskawie się odczep, to akurat powszechna praktyka, mamy wielkie karty pamięci i nikomu się już nie chce żonglować tymi płytkami, nie znam nikogo z PSP kto by nie wrzuca wszystkiego na kartę.

Dobra można zamknąć temat, poszukam sobie w sieci jak to z tymi zabezpieczeniami jeżeli takie faktycznie istnieją.

jeżeli jesteś w temacie, może powiesz/podpowiesz mi o co chodzi z tymi zabezpieczeniami i jak ludzie to omijają? Nie żebym namawiał do złego i dzielenia się złą wiedzą, po prostu pierwsze słyszę a może masz rację. W tej chwili rozmawiam z dwoma kumplami z PSP i nie mają podobnych problemów. Ten sam soft, zwyczajne zrzucanie obrazu *.iso lub *.cso na kartę pamięci. “Ni widu ni słychu” tych zabezpieczeń u kogokolwiek na modyfikowanym sofcie.

Podkreślam, że soft “przerobiony”, gry działają ale się czasami coś zacina i wrzucaj kolejny raz ~15 min i módl się że zadziała już do końca, tak to super-złe ale wszyscy to robią od zawsze i to powszechne, żeby właśnie trzymać sobie gierki w pamięci. Może naprawdę mam jakąś walniętą kartę?

BTW. Nadal nie chodzi o PSP - jak zaznaczyłem wcześniej, chodzi mi o program, który kopiuje plikui upewniając się, że robi to bardzo dokładnie (nie chodzi o weryfikację PO, bo tego już próbowałem i tak sobie mogę wrzucać do końca życia a po weryfikacji zawsze na końcu error). Naprawdę nie rozchodzi się tutaj teraz o to co i gdzie, bo równie dobrze mogłoby mi się coś takiego dziać przy wrzucaniu na telefon. Właśnie pierwsze co mi przyszło do głowy to to, że musi być taki program, który daje pewność 100% zgodności.

Temat specjalnie nazwałem tak, żeby ktoś w przyszłości kopiując sobie pliki z komputera na swój prom kosmicznym mógł znaleźć rozwiązanie korzystając z takiego programu/rozwiązania.

Przeważnie taką pewność daje zwykły explorer…u Ciebie są jakieś specyficzne warunki, które mogą mieć związek z zabezpieczeniami PSP, lub z “walniętą” kartą…

Co do programu to sprawdź ten który podałem wyżej - Rich Copy.