Program do drukowania nadruków na płytach dvd

Witam. Jaki możecie polecić mi program do drukowania nadruków na płytach DVD? Używałem Acoustica CD/DVD Label Maker ale on nie pozwala na dodawanie do tekstu obramowania (tylko sam cien).

Natomiast program dodany do drukarki HP nie pozwala na zadrukowanie całej płyty… zostawia paski 3 mm do okoła…

Z góry dzięki za pomoc.

Pozdrawiam

To może zainteresuj się UnderCoverXP lub nagrywarką z Lightscribe o wiele lepsza rzecz niż drukowanie naklejek na płyty :slight_smile:

Pozdrawiam!

Ale ja nie chce drukować okładki lub naklejki. Posiadam drukarkę która drukuje bezpośrednio na płytach.

Nagrywarkę lightscribe tez mam, ale wydruk kolorowy na płycie jest dużo ładniejszy.

Nie jest to “margines” drukarki?

Masz specjalną tackę na którą kładziesz płytkę posiadającą warstwą do nadruku i wsuwasz ją do drukarki? Jeśli tak to - plunio7 - nie może być mowy o marginesie, jak to ma miejsce w przypadku kartek papieru. endi_garnek , precyzuj bardziej temat i swój problem bo po słowach “program do drukowania nadruków” nie do końca wiadomo, czy drukujesz tak jak napisałem z podstawki na płyty czy też drukujesz “naklejkę” na płytę (w kształcie płyty) którą później nanosisz na tą płytkę…

Przepraszam za zamieszanie. Tak, mam specjalną tacke na której kłade płyte printlabe i wsuwam ją do drukarki. Szukam programu który umożliwi mi tworzenie projektów przystosowanych do drukowania na takich płytach…

No teraz dużo lepiej jak się precyzyjniej wyraziłeś :wink: otóż ja podam Ci program z życia (mojego) wzięty, mianowicie do pakietu Nero dołączony jest takowy program o nazwie “Nero Cover Designer”, sama nazwa mówi za siebie do czego służy programik, mi się w nim bardzo dobrze pracowało niegdyś, a jeśli nie masz Nero to może gdzieś idzie dostać/pobrać sam ten programik bez całej reszty softu od Nero 8)

A jest jeszcze coś warte uwagi?