Program do drukowania w PDF

Chciałem dzisiaj zapisać potwierdzenie z banku a tu nic tylko można wydrukować.
Na papierze nie chcę bo była mi potrzebna forma elektroniczna, a druk i skan to marnotrawienie tuszu, kartek i prądu.
W takim razie wydrukowałem to drukarką Microsoftu do pliku XPS. Niestety otwiera to tylko program od MS.
Szukam sposobu na wydrukowanie do PDF.

Po pierwsze każdy bank pozwala wyeksportować potwierdzenie do pdf bez dodatkowych programów.
Po drugie napisz na jaki system operacyjny to potrzebujesz.
Po trzecie jeśli korzystasz z Firefox to nie potrzebujesz dodatkowych programów tylko wybierasz wydruk do pliku i wybierasz pdf :stuck_out_tongue_winking_eye:
Na Windowsa możesz dla przykładu użyć takiej drukarki wirtualnej do pdf http://www.bullzip.com/products/pdf/info.php ale jest ich do wyboru sporo. Wystarczy wyguglować.

Open Office ,
Libre Office (napewno) ,
Acrobat Reader

Jaki bank ?

@anon741072
Znalazłem nawet instrukcję od banku i pisało że można wydrukować i zapisać. Ale niestety na stronie po kliknięciu na datę przy przelewie jest tylko przycisk drukuj.
Jeżeli użyłem drukarki od MS i wyeksportowałem to do XPS to znaczy że system Windows (7)
Nie korzystam z Firefoxa. Jak wywołać tę opcję w przeglądarce FF?
Wystarczy wyguglować, ale może ktoś na forum używa i zachwala, chyba od tego jest forum dobreprogramy

@lordjahu
jest to SGB (BS)

@gosciuW7
Do drukowania w PDF a nie drukowania PDF
Chyba że tamte programy też pozwalają coś drukować w sensie zapisać na PDF

Standardowo [ctrl]+[p] aby wywołać okno drukowania i pierwsza pozycja nad listą drukarek to będzie zapis do pliku. Po wybraniu poniżej pokażą się opcje wyboru miejsca zapisu i formatu.
Te pliki xps możesz też przekonwertować do pdf, są nawet conwertery online gdzie nie musisz nic instalować.
edit.
Nie pisz postu pod postem. Istnieje opcja edycji.

Tylko czy takie drukowanie nie wydrukuje całej strony łącznie z menu itd?
Wiem że są konwertery różnych plików, ale po pierwsze jeżeli byłoby to coś bardzie poufnego to nie chciałbym tego nigdzie wysyłać.

Nie pisz postu pod postem. Istnieje opcja edycji.
Jednak silnik forum pozwala odpowiadać konkretnym osobom

Dlatego uznałem że każdemu dam odpowiedź w osobnym poście.

A no może jak źle zrobili stronę banku czy coś.

Dlatego uznałem że każdemu dam odpowiedź w osobnym poście.

Pic na wodę, często nie oznacza komu odpowiadasz bo nie ma jednej wiadomości odstępu między autora a twoją odpowiedzią.

Szukaj na stronie banku nie przycisku wersja do druku tylko wersja pdf lub zapisz do pliku.

1 polubienie
  1. Jak wydrukować potwierdzenie przelewu?
    W opcji Historia rachunku, odnajdujemy interesujący nas przelew, klikamy na datę operacji danego
    przelewu. W tym miejscu jest moŜliwość oddrukowania dokumentu lub zapisanie go na dysku lokalnym
    komputera w postaci pliku .PDF

Kliknąłem na datę i wyświetlił się jakby plik tylko że zagnieżdżony w stronie i pod spodem były przyciski Anuluj i Drukuj

Ale rozchodzi się tutaj o program do drukowania w PDF polecasz jakiś konkretny?
Jeżeli chciałbym go użyć gdzieś indziej.

Poleciłem Ci już taki program w pierwszym poście. Instaluje się jako wirtualna drukarka i po jej wybraniu zamiast drukować zapisuje plik pdf (tak jak to opisywałem w przypadku Firefoksa)

Natomiast instrukcja z Banku Spółdzielczego pisze że istnieje możliwość wygenerowania pdf z ich strony, tylko zapewne ty gdzieś źle szukasz :wink: Dlaczego nie zadzwonisz na infolinię banku i nie poprosisz o pomoc? Przecież jesteś ich klientem, a oni od tego mają odpowiednio przeszkolonych konsultantów, aby rozwiązywać takie błahe problemy :wink: