Program do dzielenia dysku z bad sektorami

Kiedyś używałem ale za nic nie pamiętam nazwy.

W programie ustawiało się minimalną wielkość partycji i po przeskanowaniu dysku program tworzył partycje omijając bad sektory. Mam dysk gdzie są nad sektory na początku i końcu, chcę go jeszcze wykorzystać aby sobie czasem wrzucić jakiś film i odtworzyć na TV.

Nie ma automat, Musisz test, a potem zaznaczyć od-do.
Nagraj to na patyka, i już Jak nie ogarniasz, to się za to nie zabieraj.
https://gparted.org/download.php

„Hej, czy jest jakieś program do dzielenia statku z dziurami, tak żeby nie tonął?” :slight_smile:

Stwórz ręcznie partycje, zawierającą bady np20%, potem zdrową i korzystaj z drugiej. Jak faktycznie chodzi o jakieś film, w 5 minut z poziomu W10 to zrobisz, o ile tylko początek i koniec uwalony. Tylko pamiętaj, taki dysk tylko na śmieci, nic wartościowego. :wink:

Poczekam, może ktoś zna programik który opisałem. Wiem ze można ręcznie to zrobić ale nie o to tu chodzi. Po prostu szukam tego konkretnego programu. To bardziej sentyment do fajnego narzędzia.

Nie ma do śmieci, trzeba się jeszcze nad nim poznęcać zanim dokona żywota, magnesy jeszcze wymontuje z niego jak już wykituje. :smiley:

Okej, okej, jak chodzi o soft, to może ktoś zna, ja jestem tradycjonalistą. Ze śmieciami chodziło o „małowartościowe pliki”, bo niektórzy lubią ryzyko i ważne też trzymają na badach. :wink:

Ja się kiedyś z tego śmiałem. teraz trzymam w 3 kopiach, na chmurach. System też.
I w dowolnym miejscu w dowolnym kraju z netem odpalam i mam swoje.
ustawiłem automat, nie wiem kiedy to się robi, :slight_smile:

On będzie wykorzystywany tylko do wrzucania filmów 4k z HDR, nowy TV 65cali OLED to trzeba co nieco powrzucać dobrego materiału. Kartę SD 256gb uratowałem programem do kart sd, formatowała się z 2godziny ale na razie działa bez rozłączania się. Ile pożyje to nie wiadomo i tak ją gratis dostałem przy zakupie telefonu z drugiej ręki.

Może to to:

Partition Bad Disk

To raczej inaczej wyglądało, ściągnę jutro i obadam.

Chyba to będzie to Dmitriy Primochenko Online - Repartition Bad Drive !!!

W takim razie lepiej własny post oznaczyć jako rozwiązanie, ten co ja znalazłem niby wymaga płatnej licencji wartej około 124 zł (w opinii dystrybutora/autora).

Jak widzę Dmitriy w nazwie, to od razu ręka mnie boli, ale Czuwaj

A „Sprawdzam Jak” pewnie też nie oglądasz.

Ten temat został automatycznie zamknięty 180 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.