Program do dzielenia predkośći neta przez router

Witam czy zna ktoś może program do dzielenia prędkości internetu na 2 komputery po przez router firmy :“CISK LINKSYS” i jeśli bym mógł prosić jeszcze o rozpisanie jak podzielić tą prędkość danym programem z góry dzięki. :wink:

to raczej nie program tu pomoże tylko odpowiednia konfiguracja routera. podejrzewam, że musisz się zalogować “na routerze” i pogrzebać w ustawieniach - wpisz w swojej przeglądarce adres: 192.168.1.1. domyślnie powinieneś się zalogować jako admin (hasło raczej też takie samo jak login, o ile nic nie ustawiałeś wcześniej). poczekaj aż się wypowie ktoś, kto ma router z rodziny linksys cisco. u mnie w d-linku to inaczej wygląda.

widzę ze słabo się znasz bo mój kolega miał d-linka routera i zrobił to programem ktoś mu tez tu pomógł wtedy ale spoko.

Przynajmniej tak mi powiedział.

cwaniak434 , zapewniam Cię, że kolega wie co pisze. Powiedz mi, w jaki sposób chciałbyś zainstalować jakiś program na routerze?

chce podzielić prędkość na 2 kompy i nie mam płyty instalacyjnej routera bo gdzieś się zawieruszyła i nie mogę jej znalesc a bardzo potrzebna mi jest ta podziałka. A kolega mi mówił ze robił tą podziałkę na d-linku jakimś programem.

Pomóżcie w miarę szybko dzięki.

cwaniak434 , żaden router nie wymaga płyty instalacyjnej. W poście kolegi fialas1819 masz opisane jak dostać się do konfiguracji routera.

Dobra dzięki za pomoc jak mi coś nie wyjdzie odświeżę temat dzięki tam za starania ;p

cwaniak434 , proszę poprawić pisownię w swoich postach, wielkie litery i interpunkcję też zjadło ??

Co do zapytania, nie potrzebna Ci żadna płyta instalacyjna, bo routera się nie instaluje, wystarczy wejść przez dowolną przeglądarkę do panelu konfiguracyjnego routera (opisał to fialas1819 ) i tam szukać odpowiednich opcji.

BTW nie wiem jak chcesz dzielić prędkość ??

@cwaniak434

Podaj chłopie dokładny model tego routera, znajdziemy w Googlach instrukcję obsługi, skoro nie umiesz z niej skorzystać. Szukaj ustawień typu QUOTA i tam się dzieli internet (statycznie - na sztywno, albo dynamicznie).

I nie potrzeba raczej do tego żadnego programu zewnętrznego.