Program do dzielenia zdjęć

Witam. Poszukuję programu który dzieli za duże zdjęcie na kilka części żeby można było drukować na kilku kartkach.

Photoshop, Gimp i inne wystarczy w google poszukać

Ale taki który służy tylko do dzielenia, bo muszę coś wydrukować a ma za duży format.

Kartka A4 ma 3508x2480 ( O ile się nie mylę,tak coś mi wujek google mówił ) więc jakoś można użyć photoshopa bądź też innego programu graficznego, odpowiednio pozaznaczać elementy i podrukować osobno.

Lub iść do studia drukowania żeby wydrukowali (wtedy będzie jeden arkusz)

O programie który służy tylko do dzielenia zdjęcia, szczerze nie słyszałem nigdy.

Dokładnie, w 300DPI

Pawlo20no , Jak duże masz to zdjęcie?

Kartka a4 ma powyżej 800x500…

Zwykła kartka a4 w jakości wydruku a nie wielkości ekranu (72/96dpi) ma 2480x3508 bez spadów czyli w rozdzielczości 300dpi.

Kartka a4 nie może mieć 2480x3508 pikseli gdyż w photoshopie na zmiane na cm wychodzi że ma 123cm wysokości i 87 cm szerokości a taki format ma a3.

No to faktycznie ciekawe :lol:

clipoco.th.jpg

clip2g.th.jpg

Widzę, że kolega z formatami jest trochę na bakier :lol:

Zachęcam do eksperymentów z ustawieniem rozdzielczości 300dpi

Polecam poszukać w ustawieniach drukarki ja mam w swojej opcje drukowania plaku i mogę sobie wybrać na ilu stronach mogę wydrukować np 2x2, 3x3, 4x4 i to jest bardzow wygodne gdyż nie tzreba sie męczyć jakimiś programami.

Tylko że takie dzielenie często zostawia duże marginesy, przez co trzeba kartkę ciąć. Jeżeli podzielisz w Ps lub GIMPie, wydrukujesz bez obramowania, to taki problem znika.