Program do dzwonienia z laptopa

Mam Orange na kartę i włożoną kartę do przenośnego routerka podłączonego do laptopa, z której korzystam na nim z internetu.
Chciałbym również z niej dzwonić, ale ciągle przekładanie karty z routerka do telefonu jest nie wygodne.
Jest może jakiś sposób, żeby można było dzwonić z lapka na normalne numery (GSM)?
Z routera można wysyłać bezpośrednio tylko sms-y.
Pewnie nie ma takiego obejścia, żeby z lapka dzwonić jak z tabletu z GSM.
Nie chodzi mi o nawiązywanie rozmów przez komunikatory po sieci.
PS. Chyba w grę wchodzi jedynie router z możliwością dzwonienia…:frowning: , bo z tego co wiem, Orange nie daje drugiej karty na ten sam numer w „zwykłych” ofertach.

Duplikat karty lub VoIP chyba inaczej się nie da. Możesz zobaczyć czy jest jakieś alternatywne oprogramowanie do routera

Duplikat karty?
Ta operacja wyłącza pierwszą, więc to nie rozwiązuje problemu.
W Orange można wykupić za pięć zł dodatkową kartę do internetu, ale jest to płatne 5 zł na miesiąc i nie dotyczy ofert na kartę… więc lipa.
Słabo z tymi podwójnymi kartami w wypadku, kiedy chce się mieć internet w routerze i rozmowy z jednej oferty.
Pewnie byłoby więcej chętnych na takie rozwiązanie, a tak to sobie strzelają w stopę, tym bardziej dając taką usługę tylko na abonament, no ale to już ich sprawa.
Modemy do dzwonienia GSM i internetu są jak widzę tylko 3G więc też lipa tym bardziej, że trzeba w nich tę funkcję odblokowywać…

Hymm, ja mam router Huaweia z kartą Orange i telefonem podłączonym via RJ11 (VoLTE się kłania).

Gorzej jak on chce dzwonić na dużą odległość i mieć taki sam numer telefonu.

I raczej VoLTE i VoNR nie wykrywają karty routera aby nią się zamaskować.

Na takim routerze działałoby?
Mam od Playa Huawei B311s-220.
Można dzwonić wówczas z aplikacji na laptopie, czy trzeba dokupić jakiś telefon stacjonarny i podłączyć go routera?
Nie widzę w sieci żadnego modelu, który obsługuje VoLTE…

Tylko z stacjonarnego podłączonego do routera. Możesz kupić jakiś bezprzewodowy stacjonarny :slight_smile:

Każdy obsłuży tę funkcję.
Taki też?
https://www.mediaexpert.pl/smartfony-i-zegarki/telefony-stacjonarne-i-faksy/telefony-bezprzewodowe/telefon-panasonic-kx-tg1611pdh

Nie rozumiem facepalma.
Jeśli router posiada wyjście na telefon to szarpnie połączenia.
Jeśli spełnia powyższe to najczęściej ma jeszcze wyprowadzone gniazdo do LAN-u, a tu już szeroka droga do wystawienia gateways SIP-a. Z pół roku temu sprzedawałem jeszcze ustrojstwo na USB, które pozwalało dzwonić z PC-ta po linii stacjonarnej.

Ten router ma wejście telefoniczne, ale nie wiem w ogóle - czy ten model telefonu i ten router pozwoli na nawiązywanie połączenia VoLTE…czy, w ogóle Orange daje taką możliwość na karcie i na takim routerze.
Raczej nie sprawdzona chyba sprawa, więc nie za bardzo jest sens kupować tel. za stówę jak nie zda to egzaminu.
Te tanie mają wszystkie „współpraca z linią analogową (?)”

Sprawdziłem ze starym modemem Huawei E1750 (ma logo iPlus) odbieranie połączeń telefonicznych na lapku (Windows 8.1). To działa lecz jakość odbieranych rozmów nie jest idealna. Dzwonienie z lapka tym modemem nie mam jak sprawdzić, mam tylko same słuchawki, mogę tylko sprawdzić odbieranie połączeń telefonicznych. W tym Huaweiu E1750 nie wgrywałem innego firmware, nic nie odblokowywałem, tu jest oryginalne iPlus Manager. Zanim podłączyłem tego Huaweia zainstalowałem w Windows 8.1 Mobile_Partner_11.302.09.01.539_Voice_USSD .
A jeszcze jedno utrudnienie: ten Huawei E1750 ma 3G tylko na paśmie 2100MHz, i u mnie z Playem działa tylko w 2G (EDGE)
Być może są nowsze modemy Huawei, obsługujące LTE, które umożliwiają prowadzenie rozmów telefonicznych.

Takie coś też niewygodne, kartę musiałby wkładać do telefonu by na mieście mu ktoś lapka z ręki nie wytrącił (czy nawet wyszarpał jakiś mięśniak z dzielni).

Nie - to nie problem, bo akurat ta karta służyłaby mi do netu i dzwonienia jedynie w domu.
Szkoda po prostu dać 360 zł tylko na internet, jak dają jeszcze do tego rozmowy, sms i MMS.
Kiepsko, że mam tablet też tylko 3G, mógłby wygodnie służyć jako router do netu i dzwonienia.
No nic, jeszcze się rozglądnę za modemami…szkoda, że nie można dzwonić prosto z routera z jakąś apką na lapku. Tylko SMS idą…