Program do edycji audio w filmie wideo

Dzień dobry, czy mogą Państwo polecić jakiś darmowy program (chociaż niekoniecznie - może być też płatny) który będzie w stanie wyodrębnić głos jednej osoby z filmu i go usunąć? Albo chociaż wyciszyć trochę ten moment? Może nawet jakiś program z AI sztuczną inteligencją dla lepszego efektu :slight_smile: ? Będę bardzo wdzięczny za pomoc pozdrawiam

Każdy edytor video ma opcję wycinania fragmentów video. Niektóre mają też opcje wyodrębnienia ścieżki audio na osi czasu. Mój, jakiego używam, Nocavi Video Editor, ma taką opcję. On jest płatny. Z darmowych, Da Vinci Resolve. Jednak nie wiem, czy on ma opcję wyodrębnienia audio na osi.

Darmowy wieloplatformowy „SHOTCUT” ma opcję wyodrębniania audio.

izotope RX10 ten program wycina głos.

Davinci Resolve Studio ma opcję usunięcia „mowy” z filmu. Czy wersja darmowa ma taką funkcję to nie wiem. Sam możesz sprawdzić. Jednak miej świadomość, że opcja ta usuwa wszystkich mówiących na nagraniu. Nie ma możliwości wskazania, że np. ma usunąć tylko mówiącą panią Jadzię. Jednak idzie temu zaradzić duplikując ścieżkę audio a następnie odpowiednio miksując obie ścieżki w miejscach gdzie ma być usunięty głos. Jaki będzie tego efekt to trudno przewidzieć. Wszystko zależy od nagrania.