Program do edycji i konwersji pliku multumedialnego

Mam plik video zapisany w formacie .flv

Chciałbym wyodrębnić kilkuminutowy fragment tego filmu i zapisać go w mp3. Potrzebuję tego żeby odnaleźć tytuł pewnej piosenki. Jakiego lub jakich programów potrzebuję?

Będę bardzo wdzięczny za każdą okazaną pomoc.

moonset , zapoznaj się, proszę, z tym tematem, a następnie - korzystając z przycisku zmien.gif

Pozdrawiam,

Dimatheus

Skonwertuj plik na AVI np. za pomocą Any Video Converter

Po konwersji w celu wydobycia ścieżki dźwiękowej z pliku użyj Video mp3 Extractor

Do tego możesz jeszcze potrzebować Audacity

Poradnik dla początkujących do Audacity

Ważne są odpowiednie kodeki oraz prawidłowa instalacja LAME MP3 encoder

Hej,

Ewentualnie może być to też program Freemake Video Converter. Wrzucasz materiał do programu, odpowiednio przycinasz, a później klikasz przycisk to MP3. I gotowe. :wink:

Pozdrawiam,

Dimatheus

Wygląda na to że jest dobrym programem i może zastąpić jednocześnie kilka z tych co polecałem :wink:

Z Komentarzy wynika że instaluje dodatkowo niepotrzebne “badziewia”.

Może zależy tylko od tego aby uważać co się instaluje.

Muszę go sprawdzić :slight_smile:

Hej,

Wystarczy w czasie instalacji wybrać opcję instalacji zaawansowanej i wszystko, co niepotrzebne, można spokojnie odznaczyć. Sprawdzałem osobiście, bo czasami używa tego programu.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Zainstalowałem wg. instrukcji, odznaczyłem to co jest niepotrzebne i żadnego syfu nie widzę.

Faktycznie że trzeba uważać w tym programie co się instaluje ponieważ dużo tego:

kliknij aby powiększyć:

zj593_FreemakeVideoConverter-2.jpg ar87_FreemakeVideoConverter-3.jpg mo235_FreemakeVideoConverter-4.jpg jv333_FreemakeVideoConverter-5.jpg

Dzięki Dimatheus za podanie tego programu.

Pozdrawiam :slight_smile:

Hej,

Szczególnie ważny jest ostatni ze screen’ów - dodatki instalowane w przeglądarce przez część antywirusów są wykrywane jako zagrożenie. Najlepiej więc dodatków tych nie instalować, bo ich usunięcie może czasami być problematyczne.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Program dobry. Zrobiłem to, co chciałem zrobić więc bardzo dziękuję za pomoc.

Polecam avi demux 2.65. Najpierw sprawdzasz zawartość pliku flv. Może tam być avc+aac lub flv1+mp3 -to się dowiesz z informacji o pliku. Jeśli pierwsza opcja-przenosisz do mp4. Jeśli druga opcja-przenosisz do avi. Jeśli audio jest już w mp3 nie ma sensu konwertować ponownie do mp3-to powoduje pogorszenie jakości,tylko należy je zapisać w oryginale

Generalna zasada przy konkwertowaniu jakichkolwiek plików w dowolnym programie-najpierw sprawdzamy zawartość kontenera multimedialnego (np FLV) a potem deccydujemy co będziemy robić ze ścieżkami audio i video

Los zechciał, że znowu podpinam się pod ten wątek. Mam 3 pliki o rozszerzeniu .aa z zabezpieczeniem DRM. Pliki pobrałem całkowicie legalnie. Chciałbym to przerobić na mp3. Jaki program mógłby bezproblemowo taką konwersję przeprowadzić?

Hej,

Jesteś pewien, że plik ma rozszerzenie aa, a nie aac?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Na 100% .aa

typ pliku AudibleAudio Title

To jest audiobook anglojęzyczny z amerykańskiego amazona.

Hej,

Myślę, że ten turtorial pomoże w konwersji. Wykorzystano w nim program GoldWave oraz AudibleManager 3.5.

Pozdrawiam,

Dimatheus