Program do edycji video

Nie wiem jak to wytłumaczyć. może tak: Mam dwa takie same filmy. jeden jest po polsku, a drugi po angielsku. Ten po angielsku jest w lepszej jakości od polskiego. Chodzi mi o to żeby zamienić dźwięk z angielskiego filmu na dźwięk z polskiego filmu. da się coś takiego zrobić? :?: jeżeli się da to jakim programem? :?: Najlepiej żeby był darmowy i polski.

W jakim formacie są te filmy oraz jakimi kodekami są skompresowane (video oraz dźwięk).

Możesz to sprawdzić np. za pomocą programu MediaInfo.

Obydwa są w formacie avi. :arrow: ten po polsku: kodek video: XviD , kodek audio: MPEG1 Audio layer 3. :arrow: Angielski: kodek video: XviD, kodek audio: MPEG1 Audio layer 3.

Możesz spróbować oddzielić audio od video w obu plikach. Mały tutorial jak tego dokonać za pomocą VirtualDubMod :arrow: klik

Następnie podmienić ścieżkę dźwiękową w jednym z plików (video z jednego pliku i audio z drugiego). Opisik jak to zrobić w tym samym programie :arrow: klik

Link do programu :arrow: VirtualDubMod

Niestety jest duże prawdopodobieństwo, że wystąpi brak synchronizacji obrazu z dźwiękiem. Jeżeli w trakcie całego filmu dźwięk jest równo przesunięty w stosunku do obrazu (do przodu lub do tyłu) to nie powinno być problemu z synchronizacją. I w tym przypadku można użyć VDM. Opisik jak tego dokonać :arrow: klik.

Powodzenia :!:

ok dzięki :smiley: