Program do edycji Visty, który zainstaluje program

Witam

Szukam programu typu vLite, który zainstalowałby również programy (instalatory .msi i .exe)

Z góry dziękuję za pomoc

Zainstaluj sobie Vistę, zainstaluj programy, skonfiguruj wszystko i utwórz kopię partycji (Norton Ghost, Acronis TrueImage itp itd)- najprościej i najlepiej

A co się stanie, jak np. pewnego dnia Windows mi zniknie z dysku (już raz tak miałem). Czy wtedy jak wykonam tą kopię, to będę mógł zainstalować na nowo Windowsa?

zawsze możesz zainstalować na nowo…

kopia partycji ozwala zaosczędz\ić czas na reinstalke poprzez przywrócenie tego co miałeś na dysku/partycji w czasie robienia kopii, czyli:

jeśli ma\sz jakiś problem z windows np zawiesza się, nie włącza , zniknął z dysku to wkładasz tą płyte z obrazem i w kilka minut masz system gotowy do pracy…

Ale czy z tej płytki na np. czysty HDD mi zanstaluje?

to zależy, czy masz kopię dysku czy partycji. jak całergo dysku, to utworzy ci takie same partycje. jeśli nowy dysk jest większy, to partycje będa powiększone proporcjonalnie. Jeśli masz tylko kopię partycji systemowej, to utwórz 1 partycję fizyczną, 1 logiczną (np w Gparted albo Acronis Disk Director) i przywróć kopię na partycję fizyczną (jeśłi danych z kopi będzie więcej niż mieści partycja to lipa, więc dobrze będzie utworzyć nową partycję taką samą lub większą od starej.

A co będzie, jak np. będę chciał sobie to na laptopa przerzucić?

Już było pisane wcześnej, że przy pomocy takich programów jak Norton Ghost, Acronis TrueImage wykonujemy kopię partycji, i nie jest to program instalacyjny. Wynika z tego, że z takiej kopii można odtworzyć bardzo szybko sytem, ale na tym komputerze na jakim ta kopia została wykonana. Twój laptop to już całkiem inny sprzęt, inny procesor, inyy twardy dysk ,płyta główna itd w związku z tym zgranie systemu utorzonego na innym komuterze nie będzie oczywiście działało na tym laptopie.

floyd , a wież może jak tak można zrobić??