Program do edycji wideo, a konkretnie wycinania

Witam,

Szukam darmowego programy, który nie tak jak inne, pozwoli mi wyciąć moment w nagraniu i wyexportować go jako osobny plik, ale…
Mamy dajmy na to film o długości 60 minut - chcemy wyciąć 3-4 sceny po 1 minucie, i zamiast dzielić ten film na kawałki i później montować, chciałbym aby program pozwolił mi te fragmenty oznaczyć, a następnie wyciąć z filmu - przez co film nie byłby dzielony na części, a został w oryginalnym jednym pliku, bez wyciętych scen.

Da się tak? :wink:

Zamiast wycinać poszukaj opcji odwrócenia zaznaczania, usuń to czego nie chcesz, a następnie zapisz jako inny plik. Nie sądzę by takie coś było nawet w premier pro bo to trochę dziwna funkcjonalność. Jak już to raczej zaznaczasz fragment i przenosisz go na do nowego projektu, w tedy nie musisz fragmentów zapisywać. Raczej wynika to, z tego, że robisz te operacje na około niż ze względu na jakieś braki w oprogramowaniu.

1 polubienie

Znalazłem - Avidemux.
Działa jak ma działać, i podobno niewiele traci film na jakości, testujemy :slight_smile:

Wszystko zależy od tego jakiego kodeka i jakich jego parametrów użyjesz. Zwłaszcza zwracaj uwagę na odpowiedni bitrate treści.

Bitrate 9k, który przez YT i tak jest ograniczany do 8k, więc nie powinno być problemu. Kodek nvenc, plik mp4. :wink:

YT zjedzie z bitrate’m jeszcze bardziej, znacznie bardziej :slight_smile:

@MatX1
To moze zamiast YT - Dailymotion albo Vimeo? :wink:

Nie wiem co zamierzasz publikować, ale raczej odradzam, jeśli liczysz na jakieś wyświetlenia :slight_smile:
Za to możesz upscale’ować swoje materiały np. do 4K, albo 1440p i w takiej postaci wrzucić na YT, przy tych rozdzielczościach jest sensowniejszy bitrate i co za tym idzie mniejsza strata na jakości.