Program do edycji zrzutów ekranu

Witam,

poszukuję programu który w prosty sposób umożliwi mi powiększanie fragmentu grafiki (zrzutu), pozwoli wyciąć mi fragment grafiki w np. kole. W załączniku przykłady o co mi chodzi. Posiadam obecnie licencję Ashampoo Snap 7, tam niby można wstawić powiększenie - ale nie można (nie mogę) zdefiniować grubości ramki ani koloru. Można wstawiać koła - ale nie można ich wyciąć. Reasumując czy jest coś prostego czym można zrobić ładną grafikę prezentacyjną? Może to być rozwiązanie płatne. Odpowiedzi typu zrób to w Gimpie lub Photoshopie mnie nie interesują - to ma działać szybko :slight_smile: Taki Snap 7 tylko z opcją wytnę Ci okrąg ze wskazanego obszaru z ramką etc…

 

Capry.

post-140815-0-69233200-1425993469_thumb.

post-140815-0-68603500-1425993473_thumb.

greenshot jest dobry używam czasami i polecam.

 

są też wycinki np do komunikatora WTW(plugin) który glównie wystarcza.

 

dobre są również  lightshot i sharex lecz czasami nie działają tak sprawnie jak greenshot ale złe nie są.

Jak coś to z góry przepraszam, może niedokładnie zrozumiałem.

 

Sprawdzałeś:

http://www.dobreprogramy.pl/PicPick,Program,Windows,35201.html

Dzięki za odpowiedzi. Co do PicPick właśnie zainstalowałem - można dodawać ‘koła’ ale jak je zapisać - same koła. Jak to wyciąć? W Snap mam taką samą opcję, ale mija mi się to z celem jeżeli mam sobie zaznaczyć (czytaj namalować koło) jakiś obszar zapisać ten obrazek i co dalej? Edytować i obrabiać w gimpie? Ja chce zapisać tylko te ‘kółko’ :slight_smile: chyba, że czegoś nie widzę… 

 

No i widzisz, kombinujesz :wink: To, co pokazujesz - można zrobić w Gimpie od 30 sekund do minuty :wink: Nałożenie koloru na wycięciu w osobnej warstwie, zmniejszenie ramki koloru do takiej małej, dodanie efektu cienia, rozmycia - gotowe :slight_smile: Wycięcie okręgu z grafiki - jakieś 5 sekund (bo widzę, że z tym też się trochę borykasz).

Batch Picture Resizer 6.2 - program płatny ale jest dostępny w darmowej promocji, licencja chyba nie ma ograniczenia czasowego. Program bardzo fajny i lekki oraz ma duże możliwości.

Spróbuj zapoznać się z Ashampo Photo Commander. Starsze wersje są free, dają sporo możliwości.