Program do edytowania *.pdf

Witam. Jako, że nigdy nie zajmowałem się edycją plików pdf nie mam zielonego pojęcia jaki program służy do ich edycji. Trochę szukałem po internecie ale z marnymi skutkami. Może mi ktoś coś polecić? domyślam się, że problem jest banalny

Myślę,że edytować plik pdf możesz tylko w płatnym Adobe Acrobat.

Foxit PDF Editor

a co chcesz edytować?

pliki znalezione w internecie potrzebne na zaliczenie

Całkiem dobrze sprawdza się też NitroPDF, a jest znacznie tańszy od Acrobata. Na darmowe rozwiązania nie licz - w przypadku edycji *.pdf efekty są zazwyczaj mierne.

Witam. Od długiego czasu stosuję b. dobry program darmowy, CuteWriter, który instaluje się jako drukarka a zapisuje i odczytuje pliki pdf bez problemu. Nawet o dużej objetości

pozdrawiam

.

Witam.Może ten programik cię zainteresuje?

Able2Extract_ Professional_ 5. 0

@jorgus06 - CuteWriter, jak napisałeś, służy do tworzenia pdf-ów, a kolega już ma utworzone dokumenty, tylko potrzebuje je edytować. CuteWriter tego nie potrafi.

@model12 - Able2Extract jest fajny, ale kolega szuka narzędzia do edycji pdf; Pewnie, że można próbować wyeksportować np. do .xls czy .doc a później na nowo utworzyć pdf, ale oznacza to praktycznie utworzenie dokumentu od nowa. Jest z tym bardzo dużo problemów (m.in. np. problem czcionki), jest czasochłonne i daje mierne efekty, jeśli potrzeba np. edytować tylko jedną linijkę tekstu…

Podsumowując, do edycji sprawdzą się programy ze ścisłej czołówki:

  1. Adobe Acrobat za jedyne $449

  2. Foxit PhantomPDF Standard, za jedyne $129

  3. NitroPDF Professional za jedyne $99.99

Podtrzymuję opinię, że darmowe oprogramowanie do edycji gotowych dokumentów pdf będzie kłopotliwe w użyciu i da mierne efekty. Pozostaje jeszcze przypadek, kiedy pdf został utworzony np. z zeskanowanego dokumentu tekstowego - wtedy raczej niezbędne jest oprogramowanie OCR, gdzie liderem będzie ABBYY Fine Reader (za jedyne 736.77PLN brutto :wink: )

Dziękuje za pomoc :smiley: