Program do fakturowania i paragonów


(Elliannia) #1

Hej :slight_smile:

Szukam programu do wystawiania faktur i paragonów w małej firmie... Może ktoś pomóc? :slight_smile:


(Cedar) #2

Podstawa - w kasę/drukarkę fiskalną już się zaopatrzył? Paragon może być drukowany tylko na takiej kasie/drukarce, nie ma innej możliwości. Możliwe, że firma, od której kupi kasę dostarczy program lub poda jakie on powinien spełniać wymagania.


(Kfirszt) #3

Możesz spróbować np. Mała EuroFirma http://www.euro-firma.pl/malaeurofirma.php - program współpracuje tylko z drukarkami fiskalnymi (droższe w zakupie od prostych kas) lub programy WF-Mag lub SubiektGT (wersje demo są na DP).


(Sitemaster) #4

elliannia, jak już napisał cedar - w przypadku sprzedaży detalicznej podstawą jest kasa fiskalna.

Bez niej raczej się nie obejdzie. A już na 100% nie wystawisz paragonu :stuck_out_tongue:

http://www.kasyfiskalne.com.pl/porady.php http://www.vat.pl/odliczenia_kasy_fiska ... na_731.php

Co do kas, polecam posnet, ewentualnie elzab.

Sam program, to już kwestia gustu. Wybierasz taki, jaki będzie dla Ciebie wygodny w obsłudze ...i oczywiście jaki będzie miał obsługę kasy fiskalnej. Wybór jest całkiem spory, od programów przeznaczonych wyłącznie do wystawiania dok. sprzedaży, po pakiety z obsługą magazynu etc.

Wiele znajdziesz w dziale FIRMA w tutejszej pobieralni http://www.dobreprogramy.pl/Kategorie,Windows.html


(Elliannia) #5

Kurcze, a myślałam że można normalnie na drukarce drukować - bo w Vobisie dostałam przy zakupach właśnie paragon na drukarce wydrukowany, i mi się to skojarzyło :confused: Kasę mamy taką starą dość :wink:

No nic, dziękuję wam :slight_smile:


(Cedar) #6

Każda kasa fiskalna ma przypisany specjalny, unikatowy/indywidualny numer (zarejestrowany w US), który jest drukowany na każdym paragonie i tylko paragon z takiej kasy z wydrukowanym numerem jest paragonem fiskalnym.

Sprawdź czy ta Wasza kasa jest kasą fiskalną i czy nadal możecie jej używać - kasa fiskalna nawet nieużywana ale nie wyrejestrowana z US, powinna mieć co roku przegląd wykonywany przez firmę mającą takie uprawnienia i wynik przeglądu wpisywany jest do książki kasy. Niewykonanie tego przeglądu w określonym terminie... lepiej nie wiedzieć czym to grozi :wink: Do tego warto się skonsultować z księgową/Urzędem Skarbowym czy w waszym przypadku jest wymagana kasa/drukarka fiskalna.

Co do paragonów z Vobisu - trochę to dziwne - ja w firmie, w której pracuje wystawiam dla klientów indywidualnych albo fakturę albo paragon fiskalny z drukarki fiskalnej, nie mam czegoś takiego jak paragon ze zwykłej drukarki.


(Rysiek65) #7

elliannia , tu masz stronę gdzie możesz wypełnić fakturę VAT

i potem ją wydrukować.

http://www.klikacz.pl/ksiegowy/faktura.php

A z paragonem to tak jak koledzy wyżej piszą.


(Lukasz Narozny) #8

program-fakturowania-paragonow-t379373.html

-- Dodane 05.02.2010 (Pt) 18:31 --

http://www.dobreprogramy.pl/Kategorie,Windows.html

i poszukaj BIURO lub FIRMA (poniżej(w dół)) :slight_smile:


(bartek0483) #9

Przetestuj ten: http://www.pakietprzedsiebiorcy.pl/faktura_vat.php


(Kapi57) #10

Wydaje mi się, że jego oczekiwania powinno spełnić internetowe narzędzie do wystawiania faktur i rachunków: http://www.faktury.iwystaw.pl/

Platforma posiada też wiele innych przydatnych w firmie funkcji i jest bardzo intuicyjna, więc nie powinien mieć z nią problemu.

Pozdrawiam